DGS Kitapları

stefan zweig Kitapları – stefan zweig PDF indir

stefan zweig Kitapları – stefan zweig, pdf kitap bölümümüzde 2020 senesinde kaleme alınan stefan zweig Kitapları – stefan zweig kitabını sizlerle paylaştık. stefan zweig Kitapları – stefan zweig kitabının detayları..

stefan zweig Kitapları – stefan zweig – Özeti

stefan zweig Kitapları – stefan zweig

stefan zweig Kitapları – stefan zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2020
Eklenme: Aralık 28th, 2020
Dil: Türkiye
Yazar: Stefan Zweig
1.671

Edebiyat dünyası içinde tartışılmaz bir ağırlığı olan Stefan Zweig e ait kitaplar pdf olarak siz okurların hizmetine sunulmuştur. Yazar ve kitapları ile ilgili kısaca bilge verecek olursak ;

Stefan Zweig, 28 Kasım 1881 tarihinde Avusturya- Viyana da dünyaya gelmiştir. Varlıklı bir ailede büyüyen Zweig, halen ufak yaşta bir hayli önemli eğitim ile yetiştirilmiştir. İngilizce, Latince, Yunanca, Fransızca gibi dilleri konuşabilen Zweig, halen lise çağlarından şiir yazmaya başlamıştır.

Zweig, için bu ilk gençliğinde Alman şair Rilke’nin önemi çok büyüktür. Bu senelerda Rainer Maria Rilke’nin şairliğinin etkisi ile kalemine yön keçiören escort veren Zweig, üniversitede ise felsefe eğitimi almıştır.

James Joyce, Paul Valery, Thomas Mann, Franz Werfel ve Romain Rolland bu arkadaşlıklarından yalnızca bir kaçıdır. Edebiyat dünyası içinde büyük bir kilograma sahip olan Stefan Zweig, 1928 senesinde Lev Tolstoy’un 100. Doğum Günü sebebiyle tertip edilen kutlamalara katılmıştır.

Satranç 1933 senesinde Nazi zulmüne uğrayan yapıtlar içindedır. O senelerda Nazilerin özellikler Yahudi kitaplarını toplatarak yakmaları ve Zweig’ın da Yahudi kökenli olması neticesinde evi basılmıştır. Daha sonra, ülkesini terk etmiştir. Ülkesini terk eden Zweig, Londraya yerleşir.

Zweig 1937 senesinde ilk karısı Frederike’den ayrıldı ve bir yıl sonra Portekiz’e yanında Charlotte Altmann adında bir kadınla gitti. O sıralarda Avusturya, Alman Reich’ına katılmıştı ve Zweig da İngiliz vatandaşlığına geçmek için müracaat etti.

1939’da “ Sabırsız Yürek” adlı romanı yayımlandı ve Zweig, Charlotte Altmann ile evlendi. 1940’da İngiliz vatandaşlığı aldı.

2. Dünya Savaşı sırasında New York, Arjantin, Paraguay ve Brezilya’ya gitti. Zweig, konferans için gittiği Brezilya’ya yerleşti. Orada ünlü kitabı “Satranç”ı kaleme aldı.

Bir aydın olarak da anılan ve savaş zıtlığı ile bilinen Stefan Zweig, Nazilerin insanlık için yarattığı tehlikeyi “Çok büyük bir felakete sürüklendiğimizin farkında olduğunuzu sanıyorum. Edebiyat yaşamımız yok olacak…” kelimeleri ile dile getirmiştir

Stefan Zweig, Avrupa’nın içine düştüğü durumdan duyduğu üzüntü ve yaşamındaki düş kırıklıkları sebebiyle 22 Şubat 1942’de Rio de Janerio’da karısı Lotte ile birlikte zehir içerek intihar etti.

Kitapları:

Yürek Çöküntüsü  – Dünün Dünyası  – Bir Kadının Yirmi Dört Saati  – Yarının Tarihi  – Kendileri ile Savaşanlar (1. Cilt) – Üç Büyük Usta: Balzac, Dickens, Dostoyevski (2. Cilt) – Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy (3. Cilt) – Lyon’da Düğün  – Yıldızın Parladığı Anlar  – Karışık Duygular  – Satranç  – Günlükler  – Değişim Rüzgârı  – Calvin’e Karşı Castellio veya Köleliğe Karşı Özgür Düşünce  – Fouche, Bir Politikacının Portresi – Tehlikeli Merhamet  – Amok Koşucusu  – Balzac, Bir Yaşam Öyküsü  – Magellan  – Freud ve Öğretisi  – Yakıcı Sır  – Ruh Yoluyla Tedavi  – Mektuplaşmalar – Buluşmalar

Calvin’e Karşı Castellio veya Köleliğe Karşı Özgür Düşünce pdf indir

Günlükler pdf indir

Acımak pdf indir

Jaguar Güneş Altında pdf indir

Kendileri ile Savaşanlar pdf indir

Kendileri ile Savaşanlar (2) pdf indir

Ruh Yoluyla Tedavi pdf indir

Buluşmalar (İnsanlar, Kentler, Kitaplar) pdf indir

Yıldızın Parladığı Anlar (On Dört Tarihsel Minyatür) pdf indir

Kurşun Mühürlü Tren (Lenin, 9 Nisan 1917) pdf indir

 

Üç Büyük Usta (Balzac, Dickens, Dostoyevski) pdf indir

Ay Işığı Sokağı pdf indir

Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar Casanova, Stendhal, Tolstoy pdf indir

Benjamin (Fikir Mimarları 4) pdf indir

Macellan (Modern Dünya Kalsikleri) pdf indir

Cinselliğin Yeryüzü (Sigmund Freud) pdf indir

Merhamet pdf indir

Montaigne (Her Şeyin Birazı, Hiçbir Şeyin Hepsi) pdf indir

Sabırsız Yürek (Acımak) pdf indir

Karmaşık Duygular pdf indir

 

Yarının Tarihi pdf indir

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) pdf indir

Satranç pdf indir

Lyon’da Düğün pdf indir

Ay Işığı Sokağı pdf indir

Kızıl pdf indir

Clarissa pdf indir

Mecburiyet pdf indir

Mürebbiye pdf indir

Korku pdf indir

 

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat (Bir Yüreğin Ölümü) pdf indir

Amok Koşucusu pdf indir

Yakıcı Sır pdf indir

Bir Çöküşün Öyküsü pdf indir

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat pdf indir

Olağanüstü Bir Gece pdf indir

Afrika’nın Hiçbir Yerinde pdf indir

 

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button