Tarih Kitapları

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 Pdf indir

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 150 sayfadan oluşan Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr Ulaş Başar Gezgin tarafından kaleme alınan Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 kitabını 9786057389381 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 pdf oku indir.

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 pdf indir

Çin’in klasik düşünürleri, beylikler zamanında, beylikler arasındaki şiddetin sıradanlaşmaya vardığı, tek bir birleştirici öndere yönelik özlemle nitelenen bir zamanda ortaya çıkmaktalar. Kimilerine göre, onlar kendi görüşlerini geliştirmekten fazla, dönemlerinin toplumsal eğilimlerini göz önüne seriyorlar. Dolayısıyla, soyutlamayı düşünce sistematiklerinin merkezine yerleştiren klasik Yunan düşünürlerinin tersine, klasik Çinli düşünürler, günlük yaşamla daha çok iç içeler.
Klasik Çin felsefecilerinden Mencius’a (Meng Usta, Üstad Meng) göre insan, özünde iyidir. O, insandaki iyilik eğilimini yukarıdan aşağıya akan bir ırmağa benzetir. İnsan da akan su gibi doğal olarak iyiliğe yönelmektedir. Lakin onu toplumsal koşullar bozar. Bu nedenle devlete büyük bir görev düşmektedir. İnsanı kötülüğe sürükleyenler, ekonomik sorunlardır. Demek ki o zaman, devletin önceliği eğitim değil istihdam olacaktır.

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 kitap özeti

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 pdf oku

Çin / Çifte Ejderhanın Diyarında 1 Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button