Tarih Kitapları

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı Pdf indir

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 560 sayfadan oluşan Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Gülnaz Okumuş tarafından kaleme alınan Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı kitabını 9786258396768 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı pdf oku indir.

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı pdf indir

19. yüzyılın ilk yarısında Osmanlı Devleti’nde idari ve sosyo-ekonomik bir çok gelişme meydana gelmiştir. Bu zamanda devlet yeni dünyaya ayak uydurabilmek adına nüfus sayımlarından temettuat tespit çalışmalarına, muhtarlık ve muhassıllık meclislerinin teşekkülünden yeni vergi düzenlemelerine kadar bir çok faaliyet içerisine girmiştir. Böylelikle, devletin sahip olduğu nüfus ve bu nüfusun sosyo-ekonomik potansiyeli daha net bilgilerle görülmektedirılmıştır.
Elinizdeki kitap, bu sürede gerçekleştirilen sosyo-ekonomik ve idari faaliyetlerin Safranbolu ölçeğindeki akislerini ortaya koymaktadır. Safranbolu’nun bu süredeki idari yapısı, nüfus bilgileri, kazada bulunan cami, medrese, mektep gibi sosyal kurumlara dair ayrıntılı bilgiler, örneklerle desteklenen adli ve idari vakalar, erkeklerin meslekleri ve yıllık gelirleri, kazada bulunan tarım arazileri, yetiştirilen ürünler, sahip olunan gayrimenkuller ve ödenen vergiler gibi bir çok ayrıntılı bilgi görülmektedirılmıştır. Bunun yanı sıra elde edilen bulgular tablo ve grafiklere dökülerek okuyucu için çok daha somut bir hâle getirilmiştir. Böylelikle sözü edilen zamanda Safranbolu’nun sahip olduğu coğrafi ve beşerî varlıkları, tüm yönleriyle okuyucunun ilgisine sunulmuştur.

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı kitap özeti

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı pdf oku

Safranbolu’nun Sosyo-Ekonomik Yapısı Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button