Tarih Kitapları

Hindistan Pdf indir

Hindistan pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 376 sayfadan oluşan Hindistan kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Muharrem Yellice tarafından kaleme alınan Hindistan isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 24 cm ebatındadır. Hindistan kitabını 9786258378504 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Hindistan pdf oku indir.

Hindistan pdf indir

Bu eser, gezi-gözlem ve araştırma ile tarih-felsefe-din ve kültürlerin harmanlandığı bir eserdir. Eserin öğrenciler, araştırmacılar için kaynak eser olmasının bunun yanında, konunun meraklılarının da ilgisini çekeceği kanaatindeyim.
Yrd. Doç. Dr. Hasan Kolcu
Elinizdeki kitap, Türk Tarihi yönünden mühim olan, Asyanın en büyük uygarlıklarının doğup geliştiği coğrafyayı tarihsel gelişim içinde inceleyen bir eserdir.
Hindistan uygarlığına katkı veren Kuzeyden M.Ö. 3000 senelerında İndus vadisine akıp gelen Sakalar, Ganj vadisine kadar olan bölgede M.Ö. 1300 yılına kadar yerleşik hayat, ticaret ve tarımı canlandırdılar. 
M.Ö. III. yüzyılda İskender işgalinden sonra yine kuzeyden kuvvetli bir dalga Ak Hunlar, Hindistan coğrafyasında varlıklarını gösterdiler. İslâmi devirde Gazneli Mahmut, Delhi Türk Sultanlığı, Timur ve Babür çağları Türk’ün Hindistan’daki altın çağlarıdır. Bu çağ, 1858 İngiliz hâkimiyeti ile son bulmuştur. Bu çağlar eserde geniş bir şekilde bir biçimde belgelere dayalı olarak anlatılmıştır.
Türkistan’dan Çin’e, Hindistan’dan Anadolu ve Yunanistan’a din ve felsefenin yayıldığı bu topraklardaki kültürel zenginliği, edebî bir gezi tadında okurken, sömürgecilik tarihini, sömürgeciliğe karşı Gandi’nin bağımsızlık mücadelesini, çağdaş Hindistan ve Pakistan‘nın oluşum süreçlerini, etnik ve dinsel yoğunluğa rağmen dünyanın üçüncü ekonomisi olmadaki sırrı zevkle okuyacaksınız.  Bu yönü ile Hindistan, çağdaş dünyanın oluşumuna da ışık tutarak, büyük güçlerle denge kurarak dünya barışına katkı sağlamaktadır.
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

Hindistan kitap özeti

Hindistan pdf oku

Hindistan Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button