Akademik Kitaplar

Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 150 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 13.50×21.50 cm‘dir. Ağustos 2020 nolu ISBN numarasına sahip Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Besra TaşPozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Kitapta, ergenlik dönemine dair şimdilerde bir hayli olumsuz algılara ve bu konuya ilişkin ailelerde bir araya gelen negatif düşünme şekillerine dikkat çekilmiş; bu bakış açısının eleştirel bir değerlendirilmesi yapılmış ve bunun değişmesinin öneminden bahsedilmiştir. Olumsuz ergenlik kavrayışından uzaklaşılması ve ergenliğe korkunç, ürkütücü muamelesi yerine getirilmemesi gerektiği savunulmuştur. Ayrıca, pozitif ergenlik yaklaşımları örneklendirilerek açıklanmıştır. Pozitif bakış açısıyla ergenliğe yaklaşıldığında hem ebeveynler hem de ergenler için sürecin daha olumlu ve daha kolay tecrübe edilebileceği konusuna dikkat çekilmiştir.

Kitapta, bu alanla alakalı dünya çapında uzman araştırmacıların görüşleri ele alınmış ve analitik bir değerlendirme yapılmıştır. Ayrıca bir çok ergen ebeveyni, çocukları daha ergenlik dönemine girmeden bir tür panik yaşadığından, ebeveyn tutumlarından bahsedilmiştir.

Ebeveynlerin kendilerini yetersiz hissetmelerinin bu süreci olduğundan daha da zorlaştırdığı vurgulanmıştır. Böylesi bir ebeveyn yaklaşımındansa, ebeveynlerin ergenlik ile ilgili bilgi sahibi olması durumunda sürecin doğal akışında cereyan edeceğinin altı çizilmiştir.

Etiketler: Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Pozitif Ergenlik ve Ergen-Ebeveyn İletişimi Besra Taş Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button