Akademik Kitaplar

Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 360 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Haziran 2020 nolu ISBN numarasına sahip Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Doğa BaşerSosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Bu kitap, sosyal poblemlerin kavramsal tanımlamaları ve alt başlıklarının ötesinde dünya çapında ve Türkiye’de sorun alanı ile alakalı temel bilgi ve tartışmaların bunun yanında Türkiye’de sosyal politika alanında farklı alanlardaki uygulamaların olumlu ve olumsuz yönlerini de değerlendirmesi yönünden katkı sağlamaktadır. Ayrıca sosyal politika yönünden Türkçe literatüre yeterince değinilmediği düşünülen bağımlılık ve sosyal politika, aile ve sosyal politika, eğitim ve sosyal politika, ruh sağlığı ve sosyal politika bölümlerini barındırması da kitabın literatürde sağladığı katkıyı arttırmaktadır. Özetle bu kitap; sosyal hizmet akademisyenlerinin sosyal politika alanına sosyal hizmet perspektifi ile baktıkları bir kitap niteliğine sahiptir. Bölümlerin oluşturulmasında genel bir başlık düzeni izlenmiş, her bölümün Giriş alt başlığında sorun alanı ile alakalı genel bilgi ile birlikte güncel tartışmalarla dünya çapındaki duruma değinilmeye çalışılmıştır. Türkiye’deki Mevcut Durum başlığında alakalı sosyal sorun alanının Türkiye’deki durumuna odaklanılmış, örnekler ve uygulamalar betimlenmiştir. Türkiye’deki Politika ve Uygulamaların Olumlu ve Olumsuz Yönleri başlığı ise sosyal hizmet perspektifini de içeren politika değerlendirmesini içermektedir. En son da bölümle alakalı sonuç ve öneriler sunulmaktadır. Kitabın içeriği oluşturulurken işlevselliği de ön planda tutulmuştur. Basit ve somut veriler üzerinden örneklerle anlatım ve güncel gelişmelere dikkat edilmiş; tablolar, şekiller kullanılmış ama okuyucuyu istatistiğe boğmayarak özet bilgi verilmesine önem gösterilmiştir. Sosyal poblemlerin ve politikaların birbiri ile olan bağlantısına (yoksulluk-sağlık) da dikkat edilmiştir.

Etiketler: Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Sosyal Politika ve Sosyal Hizmet Doğa Başer Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button