Bilim Kurgu Kitapları

Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku PDF indir

Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku, pdf kitap bölümümüzde Ekim 2016 senesinde kaleme alınan Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku kitabını sizlerle paylaştık. Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku kitabının detayları..

Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku – Özeti

Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku

Olanaksızın Fiziği (Fazerlerin, Kuvvet Alanlarının, Işınlamanın ve Zamanda Yolculuğun Dünyasına Yapılan Bilimsel Bir Keşif Gezisi) – Michio Kaku

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Ekim 2016
Eklenme: Haziran 15th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 392
Yazar: Michio Kaku
1.748

Kaku bu kitabında, geleceğe ilişkin bazı tahminlerin olanaklı olanın sınırları ötesinde ebediyen kalmak zorunda bulunacağını, bazılarının da nihayetinde gerçekleştirilebileceğini nedenleriyle açıklamayı amaçlıyor.

Işınlama, zaman makineleri, kuvvet alanları, yıldızlararası uzay gemileri; bunlar yalnızca bilimkurgunun alanları mı yoksa geleceğin kullanılabilir teknolojileri mi?

Eğlendirici, bilgilendirici ve yaratıcı; Olanaksızın Fiziği bizi insan dehasının ve bilimsel olanın sınırlarına bir yolculuğa çıkarıyor. Bilim ve bilimkurgu içindeki arayüzün enteresan bir keşfi; müthiş bir araştırma; canlı, müthiş keyif verici bir anlatım .

Günün birinde duvarların içinden geçmek olabilecek olacak mı?

Işıktan daha büyük bir hızla yol alabilen yıldız gemileri inşa etmek? Diğer bireylerin zihninden geçenleri okumak?

Görünmez olmak?

Cisimleri zihin gücümüzle hareket ettirmek?

Vücutlarımızı dış uzayda başka yerlere bir anda taşımak?

Çocukluğumdan bu yana, bu sorular beni daima büyülemiştir. Yaşım büyüdükçe birden fazla fizikçi gibi ben de zaman yolculuğu, ışın tabancaları, kuvvet alanları, paralel evrenler ve bunun gibi birden fazla olasılık karşısında şaşkına dönmüşümdür.

Sihir, fantezi, bilim kurgu; hepsi hayal gücümün içinde oynayabileceği devasa bir oyun bahçesiydi. Bütün yaşamım boyunca olanaksız olan ile aramda süregelen aşk ilişkimi başlatanlar onlardı.

Televizyonda eski Flash Gordon serüvenlerinin yeniden gösterimlerini izlediğimi hatırlıyorum. Her cumartesi günü televizyona yapışarak Flash, Dr. Zarkov ve Dale Arden’in maceralarını ve onların geleceğe ait göz kamaştırıcı teknolojilerini hayranlıkla seyrederdim: Roket gemileri, görünmezlik kalkanları, ışın tabancaları ve gökyüzündeki şehirler. Bir tek haftasını bile kaçırmadım.

Bir önceki yazımız olan Geleceğin Fiziği (2100 Yılına Kadar Bilim İnsanlığın Kaderini ve Günlük Yaşamımızı Nasıl Etkileyecek) – Michio Kaku başlıklı kitabımızda Geleceğin Fiziği Michio Kaku, Geleceğin Fiziği Michio Kaku epub indir ve Geleceğin Fiziği Michio Kaku epub oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button