Bilim Kurgu Kitapları

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card PDF indir

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card, pdf kitap bölümümüzde 2015 senesinde kaleme alınan Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card kitabını sizlerle paylaştık. Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card kitabının detayları..

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card – Özeti

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card

Ender’in Oyunu Ender Serisi 1 – Orson Scott Card

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2015
Eklenme: Temmuz 8th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 287
Yazar: Orson Scott Card
138

On bir yaşındaki bir çocuk, Kimse kendi yaşamını kontrol edemez; elinden gelenin en iyisi sana iyi insanlar, sevdiğin insanlar aracılığıyla verilen rolleri yerine getirmeyi sevmek, diyebiliyorsa, onun Dünyayı kurtarması enteresan olmasa gerek.

 

Elinizdeki bu kitap bilimkurgu tarihinin en önemli metinlerinden biri olarak kabul gören Ender Serisinin ilk kitabıdır. Bilimkurgu edebiyatının en önemli iki ödülünü, Hugo ve Nebula ödüllerini aynı anda almış ve yayına girdiği günden bu yana çok satanlar listesindeki yerini koruyarak Tüm Zamanların Best Selleri olarak nitelenmiştir.

 

Ender’in Oyunu, on bir yaşındaki bir çocuğun oyunla ölüm içinde gidip gelen hüzün dolu, sürükleyici ve kırılgan hikayesine davet ediyor.

 

Özet

 

Ender Wiggins 6 yaşında bir çocuktur. İnsanların 2 çocuktan fazla çocuk yapamadığı dünya çapında evin 3. çocuğudur ve  Perter adında zalim bir abisi ve Valentine adında çok sevdiği bir ablası mevcuttur. Çok zekidir ve seçkin bir çocuktur bu yüzden ensesinde bir monitör mevcuttur;

 

Dünya uzaydan gelen böceklerin saldırısı altındadır. Daha önceki istilada Hazer Backham kurtarmıştır Dünyayı şimdi de komutanlar Ender’in dünyaya kurtaracağını ümit etmektedir. Çünkü çocuklar empati kurma kabiliyetinden yoksun oldukları için, önyargısız ve cesurca savaştıkları için  böceklerle savaşta daha başarılıdırlar.

 

Okuldaki eğitiminin sonrasında 12 yaşında komutan olan Ender simülasyonda sürekli olarak savaşmaktadır ama bu savaşlar gerçek bir savaştır ve Ender Böcek Ordusunu yenerek dünyayı 3. kez kurtarmıştır ve büyük bir şöhrete kavuşmuştur.

 

Bunun yanı sıra kardeşi Peter Dünyada önemli biri haline gelmiştir.

 

Ender Dünya’ya geri dönebilecek midir?

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button