Biyografi Kitapları

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank PDF indir

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank kitabını sizlerle paylaştık. Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank kitabının detayları..

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank – Özeti

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Mayıs 13th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 114
Yazar: Otto Rank
688

Kahramanın Doğuş Miti, Mitolojik araştırmanın başlıca poblemlerindan biri, tanınmış masalların ana hatlarındaki kapsamlı benzerliklerin nedeninin açıklanmasında yatar. Bu tanınmış masallar, bazı detaylardaki fikir birliği ve bu detayların çoğu tanınmış gruplamada tekrarlayan bir biçimde görünmesiyle hâlen kafa karıştırıcı bir biçimde açıklanır.

Otto Rank mitlerin kökenine dair yaptığı bu çalışmada Yunan, Roma, Yahudi-Hıristiyan, Hint ve Germen tanınmış figürleri de dahil olmak üzere bir çok çeşitli Avrasya kahraman doğuş hikâyesini inceliyor.

Bunu yapmak için de klasik Freudcu psikanaliz metodolojisini ve söz dağarcığını kullanıyor.

Rank, çeşitli kaynaklardan yararlanarak insanlık tarihinin en fazla bilinen mitlerinin modern psikanaliz kuramlarıyla bağlantılarını ortaya koyuyor.

Otto Rank

(1884-1939): Avusturyalı psikanalist, yazar ve üniversi­te hocası. Viyana’ da dünyaya geldi. Yaklaşık 20 yıl boyunca Sigmund Freudile birlikte çalışıp. Psikanaliz temaları üzerine bir çok yazı kaleme almasının yanında çeşitli dergilerde ve yayın evlerinde editörlük ve yöneticilik yaptı.

Yaratıcı kuramcı ve terapist olarak ün saldı.1926’da Viyana’da Paris’e göç etti. Fransa ve Amerika’da geçirdiği yaşamının geri kalan senelerında başarılı bir kariyere sahip oldu.

Bir önceki yazımız olan Cadılığın Tarihi (Ortaçağ’da Bilge Kadının Katli) – Lois Martin başlıklı kitabımızda Cadılığın Tarihi epub indir, Cadılığın Tarihi epub oku ve Cadılığın Tarihi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button