Akademik Kitaplar

Akademik Ders Notları Halil İnalcık Pdf indir

Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Timaş Yayınları aracılığıyla çıkarılan Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Kitabı 624 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 16.00×24.00 cm baskı ile çıkan Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları kitabı Nisan 2018‘dir. 9786050822151 nolu ISBN numarasına sahip Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları kitabının yazarı Halil İnalcıkAkademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Kitabı Pdf indir

“1939 senesinde, 77 yıl önce, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Timur başlıklı seminer ödevini okuduğum zaman Prof. Dr. Fuad Köprülü diğer öğrencilere dönüp şöyle dedi: ‘Hepinizden bu çocuğun yazdığı vazife gibi yazmanızı beklerim.’”
 
“Fatih Sultan Mehmed imparatorluğun gerçek kurucusudur. Fatih bildiğimiz temel donanımlarıyla klasik Osmanlı idare rejimini kesin biçimde yerleştirmiştir.”
 
“Osmanlıların tarım ve ticarete yabancı kaldıkları, Türklerin yalnız asker yahut göçebe oldukları şekilinde dar ve bağnaz bir görüştür.”
 
“16. yüzyılda Osmanlı, hiç şüphesiz, Anadolu ve Balkanlar’da bir bölge imparatorluğu konumundan bir dünya gücü durumuna yükselmiştir. O zamanki dünya çapında hiçbir mühim sorun yoktur ki Osmanlı ilgilenmesin ve ağırlığını koymasın.”
Halil İnalcık
 
Halil İnalcık’ın ilk defa yayına giren Akademik Ders Notları, 1938-39 senelerında Fuad Köprülü’nün dersinde verdiği seminer ödeviyle başlıyor, Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki her anını tüm safhalarıyla anlattığı Milli Mücadele Devri (1908-1923) dersiyle devam ediyor. Halil İnalcık’ın uzun seneler ders verdiği Chicago’daki Osmanlı’nın kısa tarihi sayılabilecek ders notlarıyla bitiyor… Balkanlardaki Osmanlı fetihlerinden Fatihin imparatorluğun kurulmasındaki rolüne, Hilafet’ten Osmanlı’nın dünya sistemine, kültürden bürokrasiye bir çok başlıkta okurlar özet halinde Osmanlı’veyair yeni gelişmeler edinecekler.
 
Arşiv niteliğindeki bu kitap aracılığıyla, Timur’dan Osmanlı Tarihi’ne, Milli Mücadele’den Cunhuriyet’in kuruluşuna kadar bir çok konuyu bizzat Halil İnalcık’tan dinleme fırsatı yakalayacak ve kendinizi onun dersinde hissedeceksiniz…

Etiketler: Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Pdf oku , Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları Pdf kitap indir, Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları pdf oku ücretsiz, Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları kitap indir ücretsiz, Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları pdf indir yandex, Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları pdf oku özet, Akademik Ders Notları Halil İnalcık Timaş Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button