Edebiyat Kitapları

Zar Adam – Luke Rhinehart PDF indir

Zar Adam – Luke Rhinehart, pdf kitap bölümümüzde 2008 senesinde kaleme alınan Zar Adam – Luke Rhinehart kitabını sizlerle paylaştık. Zar Adam – Luke Rhinehart kitabının detayları..

Zar Adam – Luke Rhinehart – Özeti

Zar Adam –  Luke Rhinehart

Zar Adam – Luke Rhinehart

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2008
Eklenme: Mayıs 17th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 178
Yazar: Luke Rhinehart
214

Luke Rhinehart ın Zar Adam kitabında psikolojiden, felsefeden ve bizzat yaşamın kendisinden bir şeyler buluyorsunuz. Ayrıca yazarın psikoterapist olmasının dolayı , okurken sizi garip bir biçimde etkiliyor. Olayların filmografik gerçekliği ve cinselliğin tabu yanlarına değinmesi gibi özelliklerinden dolayı bazı okurları rahatsız edebilir.

Günlük yaşamından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattan’da eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin yaşamın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak yaşamını sonsuza kadar değiştirir.

Rhinehart ve hastaları kısa zaman içinde ebedi kurtuluşlarının tek yolunun her şeyi zarların kararına bırakmak olduğuna inanmaya başlarlar. Luke, seks, uyuşturucu ve terapi ile ilgiliki zar atışlarıyla yeni dinini muhafazakar davranış ve ahlak çöküntüsünün şakali bir birleşimine dönüştürür. O bu düşünceyle kendi yaşantısını ve dünyayı değiştirmeyi amaçlamaktadır..

Monoton hayattan sıkılmış bir psikiyatrist olan Luke Rhinehart, Manhattan da eşi ve iki çocuğuyla yaşamakta iken yaşamını zar atarak değiştirmeye başlar. Batı Doğu felsefelerini iyi bilen Rhinehart düşünceleriyle kendi yaşamını ve dünyayı değiştirmeyi amaçlamaktadır. .

Luke Rhinehart hastalarını da kendine benzetmeye başlar. Rhinehart ‘ın hastaları da her şeyi zarların kararına bırakmaya başlamıştır. Üstelik Luke Rhinehart ‘ın düşünceleri bir din haline gelmeye başlamış müritleri de çoğalmaya başlamıştır.Luke Rhinehart bir psikiyatristtir. Luke Rhinehart bir kitap yazmaktadır. Yazdığı bu kitabın adı da Zar Adam dır.

Amerikan psikoanalitik kültürünün fütursuz bir parodisi ve rahat okunan Zar Adam kitabı keyifli, mizahi, şok edici ve altüst edici…

“Etkileyici bir biçimde yazılmış olağandışı bir roman. Lakin o tehlikeli bir roman olabilir. Okuyucular gözlerinden yaş gelene kadar gülecekler.”David Slavitt

“Eğlenceli ve iyi yazılmış. Sadece ilk 30 sayfası çağdaş nihilizm düşüncesinin zekice bir özeti. Zarla yaşamın belirlenmesinin popüler bulunacağına kuşku yok.”Time

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button