DGS Kitapları

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare PDF indir

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare, pdf kitap bölümümüzde 2010 senesinde kaleme alınan Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare kitabını sizlerle paylaştık. Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare kitabının detayları..

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare – Özeti

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2010
Eklenme: Ekim 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 94
Yazar: William Shakespeare
1.395

Yanlışlıklar Komedyası

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle hemen hemen 400 senedir bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren tanınmış yazar, Yanlışlıklar Komedyası’nda olay dizisini ikiz kardeşler ve onların ikiz uşaklarının benzerliğinden kaynaklanan yanılgılar üzerine kurmuştur. Birbirini izleyen yanılgıları gülerek izleyen seyirci, oyunun başında öğrendiği acılı bir yaşamöyküsünün nasıl sona ereceğini de merak içinde bekler. Kaderin bir fırtınayla dağıttığı ailenin bireyleri bu gülünç olaylar içinde birbirini bulur. Mutlu son inandırıcı bir gelişmeyi izleyerek görülmektedir. Yanlışlıklar Komedyası Shakespeare’in ilk ve kısa komedyalarındandır.

Özdemir Nutku (1931): Türk tiyatrosuna büyük katkıları olan eğitimci ve yönetmen Özdemir Nutku, eleştirmen, yazar ve çevirmen olarak da önemli yapıtlar ortaya koydu. Sahnelediği birden fazla oyunun bunun yanında, araştırma, inceleme ve çevirileriyle de ödüller kazandı. Ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da sahneye koyduğu oyunlar, verdiği ders ve konferanslarla tanınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button