Bilim Kurgu Kitapları

Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell PDF indir

Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell, pdf kitap bölümümüzde Eklenme: Aralık 22nd, 2020 senesinde kaleme alınan Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell kitabını sizlerle paylaştık. Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell kitabının detayları..

Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell – Özeti

Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell

Ve Sonra Hiç Kalmadı – Eric Frank Russell

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eklenme: Aralık 22nd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 94
Yazar: Eric Frank Russell
366

Sonra bin sekiz yüz kalmıştı. Sonra bin altı yüz. Ve sonra hiç kalmadı…

“O sıralarda, yani bundan üç ila beş yüz yıl önce daha iyi başka diyarlar olabileceğini düşünen her aile, her grup, her inanç sahibi veya her klik yıldız yollarına düştü. Tedirginler, hırslılar, halinden hoşnut olmayanlar, garip bireyler, topluma uyum sağlamayanlar, kıpır kıpır kurtlu kaşarlar ve yalnızca meraklı turşucular: düzinelerle, yüzlerle, binlerle gürül gürül gittiler.”

Kimsenin kimseye üstünlüğünün ve emir veren veya alanın da olmadığı bir yaşam formu hayal edin. Bu kısa ve bi hayli akıcı romanda; birbirlerine işlerinde yardımcı olmak ve karşıdakini de maharetine göre mecburiyete sokmak kaydıyla hayatlarını ve arzularını idame eden, önder tek bir kişiyin dahi bulunmadığı Gand ülkesi, yaşadığımız düzeni de hafiften taşlayarak anlatılmış.  Bu düzende sizden yapılmasını istenen şeye olmaz diyebiliyor ve kabullenmeye biliyorsunuz  Nitekim bunun kitlesel olarak yapıldığını düşününce bir “Özgürlük Düzeni” oluşturuluyor.

Ve Sonra Hiç Kalmadı Özeti

Bu kitap içinizdeki anarşist ruhu uyandıracak incecik fakat dopdolu bir eser. Hikaye sosyal hiyerarşi ve emir-komuta zincirine sıkı sıkıya bağlı Dünyalı bir uzay gemisinin kendilerine Gandlı diyenlerin oluşturduğu başka bir dünyaya inmesiyle başlıyor.

Bu dünya çapında kimse kimseden üstün veya bunun bunun yanındalıklı değil, yöneten bir sınıf yok, insanlar aynılıktan nefret ediyorlar, istemedikleri zaman ‘Olmaz!’ diyebiliyorlar ve para yerine mecburiyetleri değiş tokuş ederek hayatlarını sürdürüyorlar.

Gandhi’nin sivil itaatsizlik kavramına da değinen kitap özgür ve eşitlikçi bir topluma karşılık otoriter ve baskıcı toplumu iğneleyici ve güldürücü bir yolla anlatmış.

Güzel bir bilim kurgu romanı. Bir uzay gemisi dünyaya iniş yapar fakat ilk etapta hiç bir yerli ile iletişim kuramazlar. Dünyadaki yerliler kendilerine göre bir mantık geliştirmiştir. Para yoktur, onun yerine insanlar birbirlerine mec vermektedir.

Kendilerine göre bir dil ve mantık geliştirmişlerdir. Büyükelçi insanlarla iletişim kurmak ister ve sırayla birden fazla asker gönderir. Başarılı olamayınca bisikletli bir çalışan olan Harrison’u gönderir. Onlarla iletişime geçen Harrison mantıklarını anlamaya çalışır.

Uzay gemisi mürettebatında değişim başlamıştır. Ya herkes bu topluluğun içinde asimile olacaktır veya Büyükelçi yenilgiyi kabul edip gezegeni terk edecektir?

Acaba hangisi olacaktır ve gezegende kimler kalacaktır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Dünya düzeni üzerine düşünen ve ilgisi olanların bayılacağı türden bir romanın

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button