Akademik Kitaplar

Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Pdf indir

Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Grafiker Yayınları aracılığıyla çıkarılan Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Kitabı 198 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Ocak 2020 nolu ISBN numarasına sahip Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları kitabının yazarı Erol GülümTeorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Kitabı Pdf indir

Dijital devrimin etkisiyle gündelik yaşam kültürünün bir çok alanında görülen bi hayli hızlı ve radikal dönüşümlerden gelenek bilgisi ve kültürünün dışavurum ve somutlaştırma teknolojisi işlevi gören folklorik üretimin de payına düşeni aldığı; özellikle siberuzama uyumlanmak suretiyle içeriksel, şekilsel, icrasal ve işlevsel boyutlarıyla mühim değişimler geçirmekte olduğu gözlemlenmektedir. Bu yönelim, genel anlamda iletişim ve etkileşim teknolojilerinin özelde ise internetin artık folklorik üretimin asal bir unsuru halini aldığini ve dijital teknolojiler dolayımında yaratılan ortam ve bağlamlarda her an üretilmekte, aktarılmakta ve tüketilmekte olan folklorik mahiyetli yeni ve yaratıcı kültürel dışavurumların meydana geldiğina işaret etmektedir.

Gelenek kültürünün yeniden yorumlanması, adaptasyonu yahut temellük edilmesiyle yaşanan çağcıl ifadeleri de bir folklorik üretim kategorisi olarak ele alan sanal ortamdaki folklorik mahiyetli kültürel üretimleri uzamdan icraya uzanan bütüncül, analitik ve bağlam merkezli bir bakış açısıyla irdeleyen metinsel, bağlamsal ve işlevsel perspektifl erin iç içe geçtiği bir araştırma modeline ve dijital insani bilimler paradigmasına göre şekillendirilen bu kitapla sanal ortama özgü pratiklerin, davranış örüntülerinin ve kültürel üretimlerin şekillenmesinde gelenek kültüründen bir rezerv ve referans çerçevesi olarak neden ve nasıl yararlanıldığı çeşitli boyutlarıyla ortaya konmaya çalışılmıştır.

Etiketler: Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Pdf oku , Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları Pdf kitap indir, Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları pdf oku ücretsiz, Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları kitap indir ücretsiz, Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları pdf indir yandex, Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları pdf oku özet, Teorik ve Pratik Boyutlarıyla Sanal Ortam Folkloru Erol Gülüm Grafiker Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button