Akademik Kitaplar

Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Pdf indir

Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Arkadaş Yayınları aracılığıyla çıkarılan Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Kitabı 472 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. Kuşe Kağıt baskı ile çıkan Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları kitabı 21.50×26.50 cm‘dir. Ocak 2013 nolu ISBN numarasına sahip Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları kitabının yazarı Paul M. FishbaneTemel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Kitabı Pdf indir

Dünyamız yeni bir devrim sürecini yaşamakta. Başta fen, mühendislik ve tıp olmak üzere tüm meslekler bu değişimden etkilenmeye başladı. Metrenin on milyarda biri kadar ufak boyutlarda maddenin yapısını ve dinamiğini açıklayan kuantum fiziğinin keşfi, dünyanın sosyal, ekonomik, kültürel ve politik yapısını değiştirecek yeni bir devrimin, “Nanoteknoloji” devriminin temelini oluşturdu. Nanoteknoloji yahut kuantum mühendisliği, fen, mühendislik, tıp eğitim hayatına yeni bir anlayış getiriyor.

Dünya bilim çevrelerince tanınan üç kıymetli bilim adamı Fishbane, Gasiorowicz ve Thornton, bu değişimi, yazdıkları Physics For Scientists and Engineers adlı ders kitabına yansıttı. Temel Fizik I, işte bu kitabın lisanslı Türkçe çevirisidir. Bu eser fen, mühendislik ve tıp öğrencilerini küreselleşmenin getirdiği koşullara hazırlayan bir programa göre tasarlandı. Amaç, bu eğitimi alan öğrencileri, her ülkede kendilerine iş bulabilen bilgi çağının insanları olarak yetiştirmektir.

Ülkemizin tanınmış bilim adamlarından Prof. Dr. Cengiz Yalçın’ın titiz çalışmaları sonucu yayıma hazırlanan Temel Fizik 1, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üniversite Ders Kitapları Telif ve Çeviri Eser Ödülü aldı; bunun bunun yanında TÜBA aracılığıyla üniversitelerin fen, mühendislik ve tıp fakültelerinde ders kitabı olarak kullanılması önerildi.

Etiketler: Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Pdf oku , Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları Pdf kitap indir, Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları pdf oku ücretsiz, Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları kitap indir ücretsiz, Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları pdf indir yandex, Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları pdf oku özet, Temel Fizik Cilt 1- Mekanik Paul M. Fishbane Arkadaş Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button