Pdf Kitap

Sven Hassel – Lanetliler Taburu – pdf indir

Sven Hassel – Lanetliler Taburu – pdf indir, e-kitap bölümümüzde Sven Hassel – Lanetliler Taburu – pdf indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Sven Hassel – Lanetliler Taburu – pdf indir kitabın detayları yazımızda.. 

Sven Hassel – Lanetliler Taburu – pdf indir

Sven Hassel, Lanetliler Taburu, pdf, indir, oku, e kitap, 1917 doğumlu Danimarkalı yazar Hassel, savaş romanları ile tanınmaktadır. 2. Dünya savaşı ile alakalı çok sayıda eseri bulunan Hassel bunun yanı sıra bu savaşta askerlik yapmıştır.

Danimarka’dan Almanya’ya giden yazar, iş bulamayınca askere yazılır. Daha sonra askerden kaçan Hassel, yakalanıp hüküm giyer. Hükümlülerden bir araya gelen tank taburuna verilir. Bu tabur Lanetliler Taburu olarak ün elde etmiştir. Yazdığı bu kitap ismini buradan almaktadır.

Bu tabur, adete cehenneme dönen en ön cepheye, Sovyet sınırına gönderilir. Bu cehennemin ortasında Sven Hassel’in dile getirdiğine göre Lanetliler Taburundaki 6 bin kişiden yalnızca kendisi ve bir asker daha sağ kalmıştır.

“Sokak savaşı kadar insanı hızla çılgınlığa sürükleyen bir savaş şekili yoktur. Bir kapıdan öbürüne ilerlerken yahut gerilerken, bir saniye sonrasında ne olabileceğini kimse kestiremez. Acaba hangi pencereden bir düşman size ateş açacak, bomba atacak yahut tam kafanızın üzerine bir koca taş parçası bırakacaktır? Nereden geldiğini bilemediğiniz kurşunlar yanı başımızdan vızıldayarak geçerken, incecik bir sokak lambası direğinin siperliğine sığınırsınız.” alıntı

Lanetliler Taburu PDF

Dosya Boyutu 2 MB

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button