Çocuk Kitapları

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf indir

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı 96 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Şubat 2017 nolu ISBN numarasına sahip Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitabının yazarı Miyase SertbarutSınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

“İleride şöyle olacaksınız, böyle olacaksınız.”
Biz ne bulunacağız ilerde? İleri adı verilen yer nerede? Bunu bilmek için şifreyi bilmek gerek. Ama kimse bize şifreyi söylemiyor işte.

Levo, kitapta yazılanları okuyor, ama aklı almıyor; okuduğunu anlamakta kuvvetlik çekiyor. Tembel veya kalın kafalı değil; yalnızca uygun koşullara sahip olamayan bir çocuk. Okulda öğrendiklerinin, okulun kendisinden istediği şeylerle hiç örtüşmediğini düşünüyor. Yalnız da değil; Levo’yla aynı kaderi paylaşan mahalleden başka çocuklar da var. Sınıfın en arka sıralarına oturtulan, hor görülen, dalga geçilen, değişsin diye okula yollanan…

İleride çocukları kendileri gibi olmasın diye hayalleri uğruna, ait oldukları topraklardan ülkenin en batısına, İzmir’in ufak bir kasabasına yerleşen Diyarbakırlı ailelerin çocukları onlar. Levo ve dostları, uyum sağlamaya çalıştıkları bu yeni dünya çapında âdeta çıkmaz bir sokağa sapmış gibiler. Ama hayat onlardan cesur adımlar bekliyor. Başka bir dilin içine doğan fakat bambaşka bir dille büyümeye ve çevrelerini anlamlandırmaya çalışan bu çocukların, sınıf dostlarıyla eşit olabilmeleri için önce içlerindeki yarayı iyileştirmeleri ve hayata başkalarının değil, kendi pencerelerinden bakmayı öğrenmeleri gerekiyor. Bunun da tek yolu okumaktan, anlamaktan ve anlatmaktan geçiyor…

Özgün hikâyeleri ve çarpıcı karakter tiplemeleriyle çocuk ve gençlik edebiyatımıza birden fazla sorun odaklı eser kazandıran Miyase Sertbarut’tun Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar isimli romanı, eğitim sistemimizdeki fırsat eşitsizliğine dem vururken, eğitim ve öğretimdeki iyi ve kötü emsallari kıyaslayarak birbirinden farklı çocukların iç dünyalarına ayna tutuyor.

Yunus Nadi Ödüllü karikatürist Hicabi Demirci’nin fotoğraflarıyle canlanan bu etkileyici kitap, güvercinlerini ninelerine emanet ederek evinden kilometrelerce uzakta yaşamak zorunda bırakılan bütün çocuklara ufak de olsa bir umut ışığı yakıyor.

Etiketler: Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf oku , Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf indir yandex, Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf oku özet, Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button