Ekonomi Kitapları

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges PDF indir

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges, pdf kitap bölümümüzde Kasım 2014 senesinde kaleme alınan Savunma Saldırıyor – Jacques Verges kitabını sizlerle paylaştık. Savunma Saldırıyor – Jacques Verges kitabının detayları..

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges – Özeti

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges

Savunma Saldırıyor – Jacques Verges

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Kasım 2014
Eklenme: Ağustos 12th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 112
Yazar: Jacques Verges
2.112

Savunma Saldırıyor;Kimsiniz? Neyi temsil ediyorsunuz? Nedir tarihsel olarak varlık nedeniniz? Bunlar yargıçların, savcıların ve sanıkların her davanın eşiğinde kendi kendilerine sormaları gereken sorular.

Savunma politikasında her zaman iki yöntem olmuştur: Varolan adalet mekanizmasını kabul eden uyum savunmaları (Dreyfus, Challe) ve yeni bir gerçekliği gözler önüne sermeyi amacında olan kopuş savunmaları (Sokrates, Dimitrov). Birinciler kafalarını kurtarırken, ikinciler davalarını kazanmışlardır.

Davaların, mahkeme salonunun dört duvarı içinde kalmadığı, dünyanın gözleri ve kulakları önünde olduğu şimdilerde, hem davasını kazanıp hem de kafasını kurtaranların sayısı artmaktadır.

Uygarlıklarının ve ellerinde tuttukları öldürme gücünün verdiği güvenle davranan tuzu kurular, Adaletleri’nin geçerliği kalmadığını ve tek söz söyleme hakkının kendilerinde olmadığını anlamalıdırlar artık.

İlk kez 1988 senesinde yayımlamıştık Savunma Saldırıyor’u. Güncelliğinden ve öneminden hiçbir şey kaybetmeyen bu kitabı yeni okurlar için yeniden yayımlıyoruz.

Jacques Verges kimdir

1925’te Katalan asıllı bir Fransız babayla Viet­namlı bir annenin oğlu olarak Fransız sömürgesi Reunion Ada­sı’nda dünyaya geldi.

II. Dünya Savaşı’nda Cezayir’de, Fas’la, ltalya’da ve Fransa’da direniş hareketlerine katıldı.

1945’te Fransız Ko­münist Partisi’ne (FKP) girdi. 1955’te avukatlığa başladı. Cezayir Kurtuluş Savaşçılarının davalarına baktı. Ünlü “kopuş savunma’­sı kuramını o sırada uygulamaya başladı;

Bir önceki yazımız olan Yabancı Dil Nasıl Öğrenilmez? (Nasıl Öğrenilir?) – Ali Işık başlıklı kitabımızda Yabancı Dil Nasıl Öğrenilmez? (Nasıl Öğrenilir?) epub indir, Yabancı Dil Nasıl Öğrenilmez? (Nasıl Öğrenilir?) epub oku ve Yabancı Dil Nasıl Öğrenilmez? (Nasıl Öğrenilir?) pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button