Edebiyat Kitapları

Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı Pdf indir

Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İletişim Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi Kitabı 231 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 15.00×21.50 cm baskı ile çıkan Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi kitabı 2013‘dir. 9789750511592 nolu ISBN numarasına sahip Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi kitabının yazarı Haydar DarıcıÖzgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Özgürüm Ama Mecburiyet Var Haydar Darıcı İletişim Yayınevi Kitabı Pdf indir

Mahalledeki Türk çocukları bizim Türkçemizle dalga geçerlerdi. İşte kıro, şu, bu. Bir gün o kadar sinirlenmiştim, Nuri diye bir çocuk vardı, onu dövdüm. Sonra öbür çocuklar bana saldırdılar. Burcu adında bir kız vardı. Bilmiyom artık üzüldü mü ne, geldi yanıma. Pastaneye gittik, muzlu, tek kişilik pastalar oluyor. Ondan ikram etmişti. Tadı çok güzeldi yani, köyde bu tür şeylerin olmayınca.

İlkokulda çoğunlukta bizdik. Lakin orada da biz Türklere eziyet ediyorduk ya. Birkaç tane Türk çocuğu vardı biz her gün dövüyorduk, dayak atmadan eve göndermiyorduk. Ben onu anlamıyorum. Yani niye öyle bir şeyler yapmışız? Fırsat gelince demek biz eziyoruz. Yani neydi, psikolojik bir şey miydi? O zaman kafamıza öyle bir şey mi yerleşmişti?

Ya yanlış bilinmesin da ben Kürtleri sevmiyorum. Marmariste her adım attığımda önümden mutlaka üç tane Kürt geçiyor. Neden sevmiyorum? Ülkemizde şehit dediğimiz bir olay var. Sevmiyorum. Yolda şuradan geçse laf atarım. O dereceyim. Ama hani yanlış bilinmesin. Onları ayırdığımdan değil, sevmiyorum yalnızca.

Kürtlere karşı bir ön yargım vardı. Ya bunların hepsi Türkiyeyi sevmiyor zaten, biz bunları niye sevelim falan gibi bir şeyim vardı. İçten içe geçiriyordum. O da çok değişti. Hani artık herkesle konuşabilirim; nasıl diyeyim, bir şeyler paylaşabilirim. Herkes benim arkadaşım olabilir. Daha önceleri bunun şivesi de farklı diyordum.

Konuşurken böyle bir canım sıkılıyordu falan. Artık hani çok dar baktığımı anladım. Artık hiç öyle bir şeyim yok hani; her kültürden, her şeyden insanlarla konuşabilirim.

 

Related Articles

Back to top button