Edebiyat Kitapları

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Pdf indir

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabı Kitap Kağıdı olarak çıkarılmıştır. Refik Halid Karay tarafından kaleme alınan Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) isimli kitap 198 dilinde ve ebatındadır. Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabını TÜRKÇE numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku indir.

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf indir

Memleket Hikâyeleri Türk edebiyatında Anadolu’nun en hakiki hikâyeleridir. Anadolu Memleket Hikâyeleri’nde bütün gerçek varlığı ve iç dünyasıyla karşımıza getirilmiştir.
– Nihad Sami Banarlı
Geniş ününü mizah ve siyasal yergi yazılarıyla sağlayan Refik Halid’in mizah yazıları gibi hikâyeleri de edebiyatımızın bu alanında bir aşama olmuştur. O zamana kadar İstanbul sınırları
dışına çıkamayan Türk hikâyesini Anadolu’ya yöneltmekle hikâyeciliğimize yeni bir ufuk açmış, yeni bir soluk getirmiştir.
– Cevdet Kudret, Türk Edebiyatında Hikâye ve Roman
Refik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin hadiseleridır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyeleri’nde canlandırılan bireylerin çoğu adeta canlıdır. Bütün bu yönleriyle Halide Edip onun “yalnız Türk edebiyatının değil, Rus ve Amerikan edebiyatlarından sonra, hikâyecilikte cihan ölçüsünde ön planda bir yer işgal edebilecek bir hikâyecimiz” olduğunu belirtir.
– Tanzimat’tan Bugüne Edebiyatçılar Ansiklopedisi
 

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitap özeti

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button