Tarih Kitapları

Malta Seyahatnamesi el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta Pdf indir

Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786052071861 sayfadan oluşan Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta kitabı
TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Ahmed Faris Eş – Şidyak tarafından kaleme alınan Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta isimli kitap 22.04.2019 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta kitabını Uğur Boran numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta pdf oku indir
.

Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta pdf indir

Malta, bulunduğu coğrafî konum itibariyle her zamanda hem Doğu milletlerinin hem de Avrupa coğrafyasının üzerinde ilgisini canlı tuttuğu stratejik değerde bir ada olmuştur. Tarihî dönem içinde yoğun hâkimiyet ve istila hareketlerinin meydana geldiği bu Akdeniz adası, halkının kültürel değerlerinden konuştukları dile, mimarî yapılarından yaşayış şekillerine kadar hemen her alanda çok katmanlı bir yapı arz eder.
Malta Seyahatnamesi adıyla Türkçeye kazandırdığımız bu eser, çok yönlü bir Arap münevveri olan ve bir dönem İstanbul’da kurduğu el Cevâ’ib gazetesiyle hem Osmanlı topraklarında hem de bir bütün olarak İslâm coğrafyasında büyük yankı uyandırmaya muvaffak olan Ahmed Fâris eş-Şidyâk’ın (ö. 1887) Malta’da kaldığı uzun senelerda edindiği izlenim, tecrübe ve birikimin bir neticesidir. İlk baskısı Bulak’ta, ikinci baskısı Kostantîniyye’de “Keşfü’l-muhabbâ ‘an Funûni Ûrubba” adlı başka bir seyahat risalesiyle birlikte yapılmıştır. “el-Vâsıta fî Ma’rifeti Ahvâli Malta” adlı bu eserde Malta bütün yönleriyle gözler önüne serilerek kalemi kuvvetli, lisânı keskin ve gözlemleri son derece titiz ve ayrıntılı bir edîb-seyyahın kalemiyle bugüne taşınmıştır.
Yazar Malta’veyair gözlemlerini ve çeşitli tarihi bilgileri naklederken anlatımı münekkit tavrıyla canlılık kazanarak kuru ve sıkıcı olmaktan kurtulur. Bütün bu donanımlarıyla, Malta Seyahatnamesi’nin, edebu’r-rihle literatürüne bir katkı sunacağı ümit ediyoruz.

Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta kitap özeti

Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta pdf oku

Malta Seyahatnamesi
el-Vasıta fi Ma’rifeti Ahvali Malta Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button