Edebiyat Kitapları

Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa PDF indir

Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa, pdf kitap bölümümüzde 2020 senesinde kaleme alınan Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa kitabını sizlerle paylaştık. Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa kitabının detayları..

Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa – Özeti

Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa

Kitapları Kurtaran Kedi – Sosuke Natsukawa

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2020
Eklenme: Haziran 17th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 207
Yazar: Sosuke Natsukawa
287

“Kitapların yüreği mevcuttur,” dedi kedi birden.

 

“Kitaplar oldukları yerde kaldığı sürece, yalnızca kâğıt tomarından öteye geçmez. Muazzam güç harcanan şaheserler bile, muhteşem öykülerin anlatıldığı büyük eserler bile, kapakları açılmadığı sürece kâğıt parçalarından ibarettir. Lakin bireylerin duygularını döktükleri, değer verdikleri kitaplar, yürek barındırır.”

 

Sıradan bir lise öğrencisi olan Rintaro Natsuki, birlikte yaşadığı ve şehrin kıyısında ufak bir kitabevinin sahibi olan dedesinin ölümünden sonra bir başına kalır. Natsuki Kitabevi’nin tavana kadar tıka basa kitap dolu raflarının içinde mutsuz ve umutsuz geçirirken günlerini, nereden geldiği bilinmeyen konuşan bir kedi çıkar ortaya ve her şey birdenbire değişmeye başlar…

 

Kitabevinin koridorları içinde yaşanan gerçeküstü labirentlere girerek, birbirinden fantastik maceralar yaşarlar. Tutsak kitapların kaderi, Rintaro ve bu acayip kedinin elindedir artık…

 

Kitapları Kurtaran Kedi Japonya’nın çok satan yazarlarından Sosuke Natsukawa’nın kaleminden, kitapların da bir yüreği olduğunu ve başkalarını düşünen bir yüreğin gücüyle bireylerin mutlu bir hayata gülümseyebileceklerini bizlere hatırlatan bir roman.

 

Rintaro, dedesini halen kaybetmiş bir lise öğrencisidir. Vaktinin çoğunluğunu dedesine ait olan Natsuki kitabevinde geçiren ve dünyası kitaplarla dolu olan içine kapanık bir çocuktur.

 

Dedesinin vefatının hemen sonrasında kitabevinde bir anda yaşanan bir koridor ve bir tekir aracılığıyla hem kendini hem kitapları özgür bırakmak için maceralara atılır.

 

Kitaplara, kitaplarla insanlar içindeki bağlara, unutulmaya yüz tutan eserlere ışık tutuyor kitap.

 

“Kitap okumak dağa tırmanmak gibidir.Dağın zirvesinden manzarayı izlemek,kitaptan alınan hazdır.”

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button