Akademik Kitaplar

İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, Charles Darwin, Pdf, e-kitap, indir

İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, Charles Darwin, Pdf, e-kitap, indir, e-kitap bölümümüzde İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, Charles Darwin, Pdf, e-kitap, indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, Charles Darwin, Pdf, e-kitap, indir kitabın detayları yazımızda.. 

İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, Charles Darwin, Pdf, e-kitap, indir

Darwin, İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi, pdf, e-kitap, indir, oku, evrim biliminin kurucusu Darwin’in insan ve hayvanlardaki ifadelerin ve duygusal işaretlerin müthiş yorumlanmasını okuyacaksınız. Köpekler neden kuyruk sallar, hayvanlarda nefret ve kızgınlık belirtileri, hayret, şaşkınlık, korku ve sevgi ifadeleri, duygusal işaretler, ifadenin genel ilkeleri, insanlar neden kızdığında kaşlarını çatar gibi araştırılan bütün soruların cevabını bu eserde bulacaksınızdır.

Duygusal ifadeler evrenselmi gibi çok önemli bir sorunun da cevabı bu eserde verilmeye çalışılmış. Hor görmek, küçümsemek, iğrenmek, suçluluk,
gurur, vs, çaresizlik, sabır, onaylamak ve olumsuzlamak gibi davranışlarda bu eserde incelenmiş.

“Tilkiler ehlileştirilmiş olsalar da, yukarıdaki ifade harekelerini hiç göstermedikleri bilgisi yer alıyor;4 bu tam doğru değil. Yıllar önce hayvanat bahçesinde çok ehlileşmiş bir İngiliz tilkisinin bakıcısı aracılığıyla okşandığında, kuyruğunu salladığını, kulaklarını büzdüğünü ve kendini sırt üstü toprağa attığını izleyip kaydettim. Kuzey Amerika siyah tilkisi de aynı biçimde kulaklarını az olarak büzüyor. Ama tilkilerin, hiçbir zaman sahiplerinin ellerini yalamadıklarına inanıyorum,* ve korkunca hiçbir zaman kuyruklarını kıstınnadıklanna da inandım. Eğer köpeklerin sevgi ifadeleri ile alakalı olarak anlattıklarım kabul edilirse, o zaman hiç evcilleşmemiş hayvanlar- yani, kurtlar, çakallar, hatta tilkiler- yine de antitez ilkesiyle, bazı ifade tarzları edineceklerdir; çünkü kafeslerde kapalı olan bu hayvanlar bunu köpekleri taklit ederek öğrenmezler.”

İnsan ve Hayvanlarda Duyguların İfadesi PDF

Dosya Boyutu 25 MB

 

Related Articles

Back to top button