Tarih Kitapları

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri Pdf indir

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 262 sayfadan oluşan Güney Afrika’da Osmanlı İzleri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Halim Gençoğlu tarafından kaleme alınan Güney Afrika’da Osmanlı İzleri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Güney Afrika’da Osmanlı İzleri kitabını 9786059835138 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Güney Afrika’da Osmanlı İzleri pdf oku indir.

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri pdf indir

Güney Afrika Devleti’nin tarihi, Portekiz, Hollanda ve İngiltere gibi sömürge devletlerinin çıkar mücadelelerine sahne olmuş bir geçmişin izlerini taşır. Stellenbosch, Gordon’s Bay, Simon’s Town, Kirstenbosch ve daha onlarca yer isimlerinden de anlaşıldığı gibi, Afrika topraklarını kendi idarecilerine dağıtmış olan İngilizlerin ve Hollandalıların çekildikleri sömürge topraklarında halen zengin hanedan ailelerinin yer  isimlerini görmek olabilecekdür.
 
Osmanlı Devleti de emperyalist devletlerden değişik bir motivasyonla, Güney Afrika’da bulunan Müslüman toplumu bundan dolayı bu ülke ile ilişki geliştirmiştir. Osmanlı Devleti tarafından atanan İslâm âlimleri ve onların çocukları, Osmanlı Devleti’nin gitmesinin ardından da bölgedeki Müslüman topluma hizmet etmeyi sürdürmüştür. Bu âlimlerden birisi olan Ebubekir Efendi’nin bugün de Güney Afrika’da yaşamakta olan torunları kendilerini Güney Afrika’da kalan Osmanlılar olarak tanımlıyorlar. Elinizdeki kitap hem Türkiye’deki hem Güney Afrika’daki arşiv belgelerini tercih ederek Osmanlı Devleti’nin Güney Afrika’daki izlerini sürüyor.

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri kitap özeti

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri pdf oku

Güney Afrika’da Osmanlı İzleri Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button