Çocuk Kitapları

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? Pdf indir

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? kitabı 48 olarak çıkarılmıştır. Oscar Brenifier tarafından kaleme alınan Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? isimli kitap 9789944698924 dilinde ve Kuşe Kağıt ebatındadır. Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? kitabını 17.04.2015 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? pdf oku indir.

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? pdf indir

Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier’nin beğeniyle okunan “Filozof Çocuk” dizisi, geliştirilen boyutları, göz alıcı kapakları ve enteresan fiyatıyla artık herkesin kitaplığına girecek!

Neden varım? Her şeyi bilmem gerekir mi? Mutlu olmak için neye ihtiyacım var? Hayat neden böyle? Büyümek zorunda mıyım? Sevgi nedir? Özgürlük ne işe yarar? Hepimiz eşit miyiz? Güzel nedir? gibi ufaklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, tüm yaşamını felsefeye adamış bir filozofun çocukları düşünme sanatı ile tanıştırmak maksadıyla kaleme aldığı on sekiz kitaplık yeni “Filozof Çocuk” serisinin de belkemiğini oluşturuyor.

Düşünme eylemini çocuklar için keyifli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, dizideki her kitabın ismini bütünleyen on sekiz büyük soru yardımıyla, okurlarını, düşünceleri ile oynamaya ve görünenin ardında yatan gerçeği keşfetmeye çağırıyor. Bu olağanüstü başvuru dizisini çocuklar için bir araya getirilen diğer felsefe temalı kitaplardan ayrıştıran en mühim fark ise okurlarına karşı sergilediği “sorgulama odaklı” tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten yazar, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken yanıt vermekten kaçınarak, sürekli olarak soru sorma yoluyla genç beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.

Türkiye’de, düşünme eğitimi veren bazı okullarda kaynak kitap olarak önerilen “Filozof Çocuk”, kendileriyle, hayatla ve dünyayla alakalı mühim sorular üzerine kafa yoran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de kıymetli bir kılavuzluk görevi üstleniyor.

Çocukları ile iletişimini güçlendirmek ve kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ve sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen hassas öğretmenler için de zengin bir içerik sunan “Filozof Çocuk”, her yaştan okur için sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor.

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? kitap özeti

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? pdf oku

Filozof Çocuk / Hayal Gücü Ne İşe Yarar? Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button