Akademik Kitaplar

Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Pdf indir

Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akçağ Yayınları aracılığıyla çıkarılan Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Kitabı 474 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri kitabı 16.00×24.00 cm‘dir. Kasım 2019 nolu ISBN numarasına sahip Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri kitabının yazarı Mehmet ÖzerenÇağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri PDF indirebilirsiniz. 

Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Kitabı Pdf indir

Çağdaş Türk lehçelerindeki bedeni Türkçe ruhu Rusça olan unsurları inceleyen bu çalışma, diller içindeki ilişkilerde basit bir şekilde fark edilemeyen ama dilin yapısını etkileyen kavram ve gramer çevirilerini ele almaktadır.

Eserin girişinde dil-düşünce ilişkisi, dilsel dünya görüşü, dil ilişkileri ve Türkçe ile Rusça etkileşimi üzerinde durulmuştur. Daha sonra çağdaş Türk lehçelerinde Rusçadan yapıldığı tespit edilen kavram ve gramer çevirileri iki bölüme ayrılarak incelenmiştir. Birinci bölümde her bir lehçede tespit edilmiş olan kavram ve gramer çevirileri dil bilgisi unsurlarına göre geniş bir şekildeca incelenmiş ve bu tür çevirilerin dil bilgisel nedenleri üzerinde durulmuştur. İkinci bölümde ise kavram ve gramer çevirilerinin lehçelere göre konu sınıflaması yapılmıştır. Sonuç bölümünde geniş bir değerlendirmede bulunulmuştur.

Dil ilişkilerinde alıntı sözcüklerden de öte bir durum olan kavram ve gramer çevirilerinin ele alındığı bu çalışmanın, alanda yapılacak dil ve dil ilişkileri ile alakalı çalışmalara, çağdaş Türk lehçeleri arası anlaşma ve aktarma problemlerine yardımcı bulunacağı ve bu tür çalışmalara kaynaklık edeceği kanısına varılmaktadır.

Etiketler: Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Pdf oku , Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri Pdf kitap indir, Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri pdf oku ücretsiz, Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri kitap indir ücretsiz, Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri pdf indir yandex, Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri pdf oku özet, Çağdaş Türk Lehçelerinde Rusçadan Yapılan Kavram ve Gramer Çevirileri kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button