Pdf Kitap

Başarıya Götüren Aile (Doğan Cüceloğlu) PDF

Başarıya Götüren Aile (Doğan Cüceloğlu) PDF, e-kitap bölümümüzde Başarıya Götüren Aile (Doğan Cüceloğlu) PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Başarıya Götüren Aile (Doğan Cüceloğlu) PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Başarıya Götüren Aile (Doğan Cüceloğlu) PDF

Doğan Cüceloğlu, Başarıya Götüren Aile, pdf, e kitap, indir, oku, yazmış olduğu kişisel gelişim kitapları ile geniş çevrelerce tanınan Türk yazar, psikolog ve akademisyen Cüceloğlu, bilimsel psikoloji ile bireylerin duygu düşünce ve davraşlarını en başarılı biçimde incelemiştir. Cüceloğlu ABD’de bulunan lllinois Üniversitesi’nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapmıştır.

Hiçbir baba, bile bile çocuğuna kötülük yapmak istemez. Seminerde tanıştığım baba da çocuğuna kötülük yapmak istemedi; aslında o, kızının başarısı için bildiği ‘doğru’ şeyi yaptığını sanıyordu. Niyeti, kızının biraz gözünü korkutmak, derslerine daha ciddi çalışmasını, gevşememesini sağlamaktı; o nedenle kızının yapılan fedakarl ıkların farkına varmasını istemişti.
Ne var ki ir:ısanları niyetim izle değil, eylemimizle etkileriz. Niyet, fakat eylemde açık seçik ifade edilirse, karşı tarafa ulaşır. Bir şeyi de unutmamak gerekir: Niyet sevgi dolu olsa bile eylem öfkeli ve korkutucu ise, karşımızdaki fakat o öfkeyi görür ve korku yaşar. – alıntı

Başarıya Götüren Aile PDF

Dosya Boyutu 4 MB

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button