Edebiyat Kitapları

Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee PDF indir

Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee kitabını sizlerle paylaştık. Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee kitabının detayları..

Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee – Özeti

Barbarları Beklerken  –  J. M. Coetzee

Barbarları Beklerken – J. M. Coetzee

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Nisan 17th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 188
Yazar: J. M. Coetzee
263

Geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan Barbarlar, sözüm ona, ayaklanmak, imparatorluğu tehdit etmek üzeredirler.

Coetzee roman bireylerini, hadiselerin geçtiği ortamı öylesine ustaca aktarıyor ki, karakterlerin hiçbiri karikatürleşmeden, iyi ve kötü yanlarıyla somutlaşıyor. Coetzee zorbalara da, onların kurbanlarına da aynı insancıl tavır içinde yaklaşıyor.

Barbarları Beklerkeni okurken, öte yandan az gelişmiş ülkelerde senelerdır oynanan siyasal oyunları izleyecek, öte yandan alışılmadık ama gerçek, sarsıcı bir aşka tanık olacaksınız.

Özet

Avustralya’da yaşayan Güney Afrikalı yazar J.M. Coetzee’den, hayalî bir imparatorlukta geçen ve 1970’lerin Güney Afrika’sına göndermeler yapan bir roman.

Onları bastırmak bahanesiyle merkezden gönderilen Albay ve emrindekiler, müthiş bir işkence ve kıyım başlatırlar. Bu olaylar, o bölgede görevli, senelerdır başkentin yüzünü görmemiş Sulh yargıcı’nın ağzından aktarılır.

Barbarları Beklerken, ürkütücü bir zorbalığın öyküsünü dile getirmekle birlikte, ilk kez bir aşk, sevecenlik, bağışlama ve insancıl duygular romanı.

Geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan barbarlar, sözüm ona ayaklanmak üzeredir. Onları bastırmak bahanesiyle gönderilen Albay ve emrindekiler, müthiş bir işkence ve kıyım başlatır.

Barbarları Beklerken, o bölgede görevli, senelerdır başkentin yüzünü görmemiş Sulh Hâkimi’nin ağzından aktarılan ürkütücü bir zorbalığın öyküsü; fakat ilk kez bir aşk, sevecenlik ve bağışlama romanı. Coetzee zorbalara da onların kurbanlarına da aynı insancıl tavırla yaklaşıyor.

“Hiçbir şey hayal edebileceklerimizden kötü olamaz,” diye mırıldanıyorum. Beni duyduğunu belli eden bir işaret yapmıyor.

Kanepeye çöküyor, onu esneyerek yanıma çekiyorum. “Anlat bana,” demek istiyorum, “bunu bir sır gibi saklama, acı yalnızca acıdır, o kadar.” Ama sözcükler benden kaçıyor. Kollarım ona dolanıyor, dudaklarım kulak deliğinde, konuşmaya çalışıyorum; sonra karanlık çöküyor.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button