Edebiyat Kitapları

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 63 sayfadan oluşan Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 10.5 x 15 cm ebatındadır. Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını 9786057860422 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir.

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir

Güneydoğu Asya kültürlerinde “cinnet” hâlini ifade etmek için kullanılan “amok”, gözü kararan, hiddetle saldıran ve muhatabını ölüme götürebilen bir hastalık. Zengin ve kibirli bir kadından gelen yardım talebini reddeden bir doktorun, kendi duyguları ve meslek etiği arasında yaşadığı bocalamayı konu alan  Zweig’ın en ünlü novellası, Almanca aslından Türkçeye çevrildi.
“Artık biliyordum bunun hayat memat meselesi olduğunu ve neye mal bulunacağını. Lakin kadına ulaşabilmeme imkân yoktu. Bu fırtınalı, kaba saba adamın yani benim, onun peşinden gitmem tabii ki kadını ürkütmüştü. İşte… Bir saniye! Bilave edin! Bu, birini öldürmeden ikaz gibiydi. Ben de kendi yok oluşuma doğru gittim. O bir hanımefendiydi! Bense bir Amok Koşucusu!”

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) kitap özeti

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku

Amok Koşucusu (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button