Felsefe Kitapları

Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi, Thales’ten Baudrillard’a, PDF İndir

Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi, Thales’ten Baudrillard’a, PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi, Thales’ten Baudrillard’a, PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi, Thales’ten Baudrillard’a, PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi, Thales’ten Baudrillard’a, PDF İndir

Ahmet Cevizci, Felsefe Tarihi Thales’ten Baudrillard’a, pdf, e kitap, oku, indir, 1959 yılı doğumlu yazar, “Sokratik Diyaloglarda Yöntem” isimli tezi ile yüksek lisans derecesini almıştır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya bölümü mezunu yazar, felsefe tarihi alanında yaptığı çalışmalar ile ün elde etmiştir. Antik Yunan Felsefesi hususunda uzmandır.

“Leibniz burada yetinmeyip, Tanrının bu dünyayı olabilecek dünyaların en iyisi olarak seçişini açıklamak maksadıyla, yeter neden ilkesini destekleyen iki ilkeye daha başvurur. Bu başvuru, tabi ki, onun noktainazarından zorunlu bir başvuru olmak durumundadır. Çünkü Tanrının kendisi zorunlu bir varlık olabilmekle birlikte, olumsal varlıklar toplamı olarak evren Tanrının keyfi veya gelişigüzel eyleminin bir sonucu olursa, o zaman Tanrı, var olan şeyler için ihtiyaç duyulan açıklamayı temin edemez, gerçek bir yeter neden olamaz.”

Felsefe Tarihi PDF

Dosya Boyutu 7 MB

 

Related Articles

Back to top button