Bilim Kurgu Kitapları

Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card PDF indir

Yüzyılın En kaliteli Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card, pdf kitap bölümümüzde Mart 2018 senesinde kaleme alınan Yüzyılın En kaliteli Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card kitabını sizlerle paylaştık. Yüzyılın En kaliteli Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card kitabının detayları..

Yüzyılın En kaliteli Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card – Özeti

Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card

Yüzyılın En kaliteli Bilimkurgu Öyküleri – Orson Scott Card

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Mart 2018
Eklenme: Eylül 18th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 712
Yazar: Orson Scott Card
2.265

Bu kitap, bilimkurgunun edebi yönünü kusursuzca ortaya koyuyor. -Science Fiction Weekly

Buradaki yazarların tümü bilimkurgunun onur listesinin temelini oluşturuyor. -Booklist

Yirminci yüzyıl bilimkurgunun temellerinin atıldığı, pulptan ciddi edebiyata evrildiği ve tüm zamanların en popüler çeşitlerinden birine dönüştüğü bir zaman aralığı.

Bu yüz senelik süreç içinde tür kendisine ait bir geçmiş oluşturdu ve toplu bir yaklaşımla ele alınabilecek duruma geldi.

Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri’nde Orson Scott Card bu türü ve dolaylı olarak da kültürü dönüştüren yazarları ve onların öne çıkan öykülerini titizlikle seçip eşsiz bir panorama sunuyor.

Card’ın dediği gibi bu derleme, Bir hazine. Bir mücevher koleksiyonu.

Yüzyılın En İyi Bilim Kurgu Öyküleri gibi bir başlık, her “eniyi” listesinin hissettirdiği şüpheyi hissetmenize, bu tür listelere veya derlemelere karşı duyduğunuz rahatsızlığın nüksetmesine sebep olabilir.

Dolayısıyla, daha baştan bu derlemeye böyle bir ön kabulle yaklaşmanın kaçınılmaz olduğunu söylemek olabilecek. Kendisi de tanınmış, saygın kabul gören bir bilimkurgu yazarı olan Orson Scott Card’ın giriş yazısında belirt-tiği gibi, kitaptaki öyküler tamamen öznel bir seçimle bir araya getirilmiş ki aslında hemen her derlemede karşımıza çıkan bir durum bu.

“En kaliteli” bilim kurgu öyküleri denince akla birden fazla başka yazarın yahut bu kitapta bulunan yazarların klasikleşmiş farklı öykülerinin gelebileceğinin pekâlâ farkında Card. Açıkça ve içtenyetle, derlemede bulunacak metinlere karar verirken, ilk okuduğunda sevdiği ve tekrar okuduğunda yine sevip hayran olduğu öyküleri seçtiğini ifade ediyor.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button