Pdf Kitap

Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel PDF indir

Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel, pdf kitap bölümümüzde Ağustos 2005 senesinde kaleme alınan Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel kitabını sizlerle paylaştık. Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel kitabının detayları..

Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel – Özeti

Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel

Yolculuk Nereye Hemşerim – Gülse Birsel

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Ağustos 2005
Eklenme: Ağustos 7th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 192
Yazar: Gülse Birsel
975

Kitabımın kapağı için ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var:

Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme düşüncesini resim olarak keyifli buluyorum.

İkincisi daha önemli. Segway, yahut halk içindeki adıyla “Ginger”, beklenen hususta, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son senelerın en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır:

George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şuana dek kimsenin “Hooop, yolculuk nereye hemşerim?” şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek! 

Ve Ginger, yalnızca bunun için bile “asrın icadı” payesini sonuna kadar hak etmektedir.

Elinizdeki kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir yaşamının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler.

Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen naif arkadaşım Ginger’a ithaf etmek istedim!
Bu da Bush’a kapak olsun! 

Bir önceki yazımız olan Eray – Atilla Atalay başlıklı kitabımızda Eray epub indir, Eray epub oku ve Eray pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button