Bilim Kurgu Kitapları

Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester PDF indir

Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester kitabını sizlerle paylaştık. Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester kitabının detayları..

Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester – Özeti

Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester

Yıkıma Giden Adam – Alfred Bester

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Mart 25th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 286
Yazar: Alfred Bester
370

Hükümdarlık adındaki şirketinin, rakip şirket D’Courtney’le girdiği mücadeleyi büyük ölçüde kaybetmesinin sonrasında başka bir çaresi kalmadığını düşünen Reich, öte yandan da kâbuslarında asıl korkusu Yüzü Olmayan Adam’la uğraşıyordu.

Tüm bunlara rağmen Ben Reich pes etmemeye kararlıydı. Aklında yıkımla, Yıkım’a hazırlandığının farkında değildi.

Yıkıma Giden Adam, galaksinin içimizdeki megalomana verdiği çarpıcı bir yanıt.

Her biri, uzay ve zamanda eşsiz olduğuna dair mağrur sanrılarla gelişen, sonu gelmeyen dünyalar ve kültürler var. Aynı megalomanlıktan muzdarip sayısız insan geldi bu hayata; kendisinin eşsiz, yeri doldurulamaz, benzersiz olduğunu düşünen. Daha da gelecek böyle insanlar… sonsuza kadar. Bu da böylesi bir zamanın ve böylesi bir adamın hikâyesi… bu, Yıkıma Giden Adam’ın hikâyesi.

Alfred Bester dörtlülerini yakıp ayağını gazdan hiç çekmeden yazmış romanını. Derinlik ile eşi benzeri görülmemiş bir hayalgücünün birleşimi. William Gibson okulda dostlarıyla oyuncak ışın tabancasıyla oynarken, Bester siberpunk yazmakla meşguldü.”James Lovegrove

Özet

Kitap 24. yüzyılda geçiyor ve bu dönem Esper adı verilen zihin okuyucular aracılığıyla suçun işlenmeden önce sezilebildiği bir dönem. Bu nedenle de son cinayet 70 yıl önce işlenmiş. Lakin Ben Reich bunu değiştirmekte kararlı görünüyor ve bir cinayet işlemeye karar veriyor.

Ben Reich, döneminin en zengin iki iş adamından biridir ve haklı olarak kapitalist bir düzene hizmet etmektedir. Şan, şöhret ve paranın tesir ettiği her insan gibi Reich de bi hayli kıskanç, kibirli ve hırslıdır. Hırsı onun başına büyük belalar açacaktır zira Reich, rüyalarında çok fazla karşı karşıya geldiğı “Yüzü Olmayan Adam”ı bulmaya ve intikam almaya ant içecektir.

Bu düşünce onu kusursuz bir cinayet planı düşünmeye itecektir, lakin hesaba katması gereken fazla önemli bir şey daha mevcuttur: 21. yüzyıldan beri dünya çapında cinayet denen bir olgu yer almamaktadır.

En son cinayetin işlenmesinin üzerinden bir hayli zaman geçmiştir. Dünyanın bu denli iyiye gitmesinin sebebi ise tabi ki Esper adı verilen Düşünce Polisleri ile alakalıdır.

Cinayet düşüncesine sahip bireyleri dahi telepatik metotlarla bulup yakalayan Esper Loncası’na bağlı polislerle büyük bir mücadeleye girişir Reich. Sırf bundan dolayı bir Esper kiralayan Reich, minimum kendi şirketi kadar kuvvetli olan bir diğer şirketin başındaki Craye D’Courtney’le önce birleşmek isteyecektir. Lakin yaşanan elim bir talihsizlik sonucu Ben Reich’ın gözü dönecek ve intikam ateşiyle yanmaya ekranlara gelecektır.

Polis şefi Lincoln Powell ile Ben Reich içinde geçen kovalamaca gerçekten de nefesleri kesecek cinsten. Karşılaşacağınız en hırslı karakterlerden biri bulunacağına inandığım Ben Reich, kelimenin tam anlamıyla gözü dönmüş bir haldedir ve karşısına kim gelirse gelsin ezip geçmeyi başına koymuştur.

Kitapta dikkat çeken kısımlardan bir diğeri olan ise bazı sahnelerin çizgi romanlardan fırlamış gibi olduğudur. Bunun nedeni de tabi ki Alfred Bester’in usta bir çizgi roman senaristi olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button