Bilim Kurgu Kitapları

Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card PDF indir

Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card, pdf kitap bölümümüzde 2011 senesinde kaleme alınan Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card kitabını sizlerle paylaştık. Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card kitabının detayları..

Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card – Özeti

Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card

Yedinci Oğul (Alvin Maker Serisi 1.Kitap) – Orson Scott Card

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2011
Eklenme: Ağustos 31st, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 330
Yazar: Orson Scott Card
503

Yedinci Oğlu dünyaya geldiğunda, bir çok şeyin kaderi değişecekti. Ama Yedinci Oğul dünyaya geldiğunda tüm kardeşleri hayatta olmalıydı. Ve karanlığın güçleri uzun uykularından telaşla uyandı….

Minik Peggy yumurtalara çok dikkat ediyordu. Elisert ve ağır bir şeye dokunana kadar samanları yokluyor, tavuklardan bulaşan akıntılara aldırmıyordu. Nihayetin­de, handa bebeği olan aileler kaldığı zamanlarda, Annesi en cıvık bebek bezlerini alırken, yüzünü bile buruştur­mamıştı.

Tavukların akıntıları ıslak ve tel tel ken ve parmaklarını birbirine yapıştırıyor ken bile, ufak Peggy bu­na hiç aldırmıyordu. Sadece samanları tutup ayırıyor,eliyle yumurtayı kavrıyor ve kuluçka kutusunun içinden çıkarıyordu.

Bu süre boyunca, titrek taburede ayakta du­rurken, boyunun çok üzerinde duran kuluçka kutusuna ulaşmaya çabalıyordu. Annesi yumurta toplamak için kü­çük olduğıınu söylemişti ona, ama minik Peggy bunun aksini gösteriyordu.

Her gün her kuluçka kutusuna baka­rak ve getirdiği her bir yumurta ile yaptığı buydu.Her birine, diyordu içinden defalarca. Her birine sıra sıra ulaşmalıyım. Sonra minik Peggy kuzeybatı köşesine, kümesin en ka­ranlık yerine tekrar baktı.

Kanlı Mary işte orada kuluçka kutusunun üzerinde duruyordu. Tıpkı şeytani bir kabus gi­bi bekliyor, edepsiz gözleri nefretle parlıyor, “buraya gel ufak kız bana bir çimdik at” diyordu adeta.

O parmakla­rınla, o başparmağınla çimdikle beni. Eğer gerçekten ya­kınıma gelir de yumurtamı almaya kalkışırsan ben de o gözüne bir çimdik atıveririm….

Card Fantastik Kurgu’nun tüm sınırlarının ötesinde bir kitapla döndü, Yedinci Oğul.- Anne McCaffrey

Altıkırkbeş Fantastik Kurgu’nun tüm sınırlarının ötesinde bir kitapla döndü, Yedinci Oğul.- Mehmet ‘dede’ Gözüpek

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button