Tarih Kitapları

Yavuz Bahadıroğlu – Sahipsiz Saltanat E-kitap İndir PDF

Yavuz Bahadıroğlu – Sahipsiz Saltanat E-kitap İndir PDF, e-kitap bölümümüzde Yavuz Bahadıroğlu – Sahipsiz Saltanat E-kitap İndir PDF başlığı ile kitap özetini paylaştık. Yavuz Bahadıroğlu – Sahipsiz Saltanat E-kitap İndir PDF kitabın detayları yazımızda.. 

Yavuz Bahadıroğlu – Sahipsiz Saltanat E-kitap İndir PDF

Yavuz Bahadıroğlu, Sahipsiz Saltanat, pdf, e-kitap, indir, oku, Türk roman, hikaye yazarı, gazeteci, Bahadıroğlu 1971 İstanbul doğumludur. Osmanlı İmparatorluğu’nun çeşitli dönemleri ile alakalı çok sayıda eser kaleme almıştır. Ulusal ve ülkeler arası yüzlerce konferans vermiştir.

“Yıldırım Bayezid Ankara Savaşında Timur’a yenildikten ve esir düştükten sonra, oğullarınm her biri bir yana dağılmış, devlet sözün tam manasıyla sahipsiz kalmıştı.
Şehzadeler birleşseler, kısa süre içinde kuvvetli bir idare, belki, tesis edebilirlerdi. Lakin her biri yalnızca kendini haklı buluyor, gün gelince kardeşi arkadan vurmaya kalkar endişesiyle birliğe yanaşmıyordu. Üstelik her biri padişahlığa kendini layık buluyordu. Oysa tarihte bir Orhan Gazi-Süleyman Şah birliği mevcuttu. Onlar da iki kardeştiler. İhtirasa düşmemişlerdi, beyinlerini birleştirmiş, kuvvetlerini birleştirmiş ve en büyük düşmanları Bizans’a birlikte karşı çıkmışlardı. Başarmışlardı da.” (Alıntı)

Sahipsiz Saltanat PDF

Dosya Boyutu 3 MB

 

Related Articles

Back to top button