Edebiyat Kitapları

Volvo Kamyonlar Pdf indir

Volvo Kamyonlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Volvo Kamyonlar kitabı 160 olarak çıkarılmıştır. Erlend Loe tarafından kaleme alınan Volvo Kamyonlar isimli kitap 9789750849220 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Volvo Kamyonlar kitabını 06.03.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Volvo Kamyonlar pdf oku indir.

Volvo Kamyonlar pdf indir

“İnsanın insana olan ihtiyacı dışında her şey hikâye”
 
Norveçli yazar Erlend Loe’nun sıradışı kahramanı Doppler, bu kez ülke sınırlarını aşıyor. Geyiği Bongo ve oğlu Gregus ile komşuda çiçeği burnunda arkadaşlar edinen Doppler, birdenbire yaşamına giren yaşlı ve isyankâr bir kadın ile takıntılı ve titiz bir adam aracılığıyla, yaşamı “doğal bir biçimde” akışına bırakmak veya eski günlerdeki gibi sorumlu davranıp başarıdan başarıya koşmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyor.
 
Sanayi toplumunun ve 20. yüzyıl demokrasisinin Kuzey Avrupa’daki çöküşünü enteresan ve keyifli bir üslupla anlatan Loe, Volvo Kamyonlar’da “bunu yazan kişi olarak” kendisi için de bir pencere aralıyor, “çalışkan” okurlara ve eleştirmenlere “bizzat” içini döküyor.
 
“Ona biraz imrendiğini hissediyor. Âdetleri, kaideleri aşmış biri olarak yaşamayı bir biçimde beceriyor Maj Britt, Doppler de aşmayı deniyor ama bu ona çok külfetli geliyor, daima düşünmesi gereken bir şey var, çalışkanlıktan uzak durmak için hep tetikte olmalı, oysa bu iş, Maj Britt için refleks gibi bir şey. Bunu o kadar doğal bir biçimde yapıyor ki. Bu işi onun gibi beceriksizce ve cazip bir biçimde yapabilmesi için yaşlanması gerektiğini düşünüyor, Maj Britt’in ağzı kulaklarında gülümsediğini görüp onu kocaman kucaklamak için yanına çağırdığını duymadan önce.”

Volvo Kamyonlar kitap özeti

Volvo Kamyonlar pdf oku

Volvo Kamyonlar Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button