Pdf Kitap

Velhasıl – Ercan Kesal PDF indir

Velhasıl – Ercan Kesal, pdf kitap bölümümüzde 2019 senesinde kaleme alınan Velhasıl – Ercan Kesal kitabını sizlerle paylaştık. Velhasıl – Ercan Kesal kitabının detayları..

Velhasıl – Ercan Kesal – Özeti

Velhasıl – Ercan Kesal

Velhasıl – Ercan Kesal

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2019
Eklenme: Ekim 31st, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 179
Yazar: Ercan Kesal
2.559

Velhasıl; “‘Geçmiş’, ‘bugün’ dediğimiz şeyin içinde saklı duran bir anılar yumağı. Aynı zamanda gelecekten de kehanetler içeren bir yumak bu. Yaşadığımız her şey, ardımızdan yuvarlanıp birikerek ‘şimdi’yi oluşturduğu için geçip gitmiş; kaybedilmiş bir şey de yok aslında. (…)

Zamanın kendine ait bir şiddeti ve gücü var. Hatırladığımızda bize acı ve keder veren şeyler saklı içinde. Ama yaralarımızın merhemi de kabuğunun altında ve ne yazık ki Mısri’nin dediği gibi; bizim dermanımız, yine derdimizden başkası değil.”

Ercan Kesal’ın yirmi yılı aşan yazı macerasınden, renkli bir seçki… Bellek üzerine ve anılar üzerine çok şey var bu metinlerde…

Ercan Kesal’ın sinema ve yazma deneyimine dair ve yaşama deneyimine dair, yaşamında (bazıları, birçoğumuzun yaşamında) iz bırakmış insanlarla alakalı ufak hikâyeler, anekdotlar, ayrıntılar var.

Bir minnet, sevgi ve saygı hasılatı var. Ama bir anı kitabı değil bu. Belleği yardıma çağırarak, hayat ve insan olmak ile ilgili, acılar sızılar ile ilgili yeniden yeniden düşünmenin kitabı. “İnsan kalacağız!” ısrarının, “Başın öne eğilmesin!” direncinin kitabı…

(Tanıtım Amaçlıdır)

Bir önceki yazımız olan Hayata Dön – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Hayata Dön ekitap indir, Hayata Dön ekitap oku ve Hayata Dön Gülseren Budayıcıoğlu pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button