En Çok Okunan Kitaplar

Veba Geceleri Orhan Pamuk Pdf indir

Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla çıkarılan Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Kitabı 540 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2.Hamur Kağıt baskı ile çıkan Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Mart 2021 nolu ISBN numarasına sahip Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları kitabının yazarı Orhan PamukVeba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Kitabı Pdf indir

Orhan Pamuk’un üzerinde 5 senedir çalıştığı Veba Geceleri, 1901 senesinde 3. Veba Pandemisi zamanında Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla kavga ettiği bu tarihi roman, konusuyla yaşadığımız günlere de ışık düşürüyor.

1901 baharında Osmanlı İmparatorluğu’nun 29. vilayeti Minger Adası’nda veba salgını baş gösterince Sultan Abdülhamit önce Sağlık Başmüfettişi kimyager Bonkowski Paşa’yı, onun arkasından da genç ve başarılı Doktor Nuri’yi salgını durdurması için adaya gönderir. Padişah kısa bir süre önce genç doktoru, sarayda hapis yaşamı yaşattığı ağabeyi önceki padişah V. Murat’ın kızı Pakize Sultan ile evlendirmiştir ve Pakize Sultan da bu yolculukta kocasına eşlik etmektedir. Adada ise genç ve milliyetçi Osmanlı subayı Kolağası Kâmil, onun âşık olduğu adalı Zeynep ve her şeye yetişmeye çalışan Vali Sami Paşa ile güzel sevgilisi Marika mevcuttur. Karantina yasaklarına itaat edilmesi için çaba harcayan bu bireylerin vebayla, adadaki geleneklerle ve sonunda birbirleriyle ve ölüm tehditleriyle savaşının ve yaşadıkları aşkların hikâyesidir Veba Geceleri.

Etiketler: Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Pdf oku , Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları Pdf kitap indir, Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları pdf oku ücretsiz, Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları kitap indir ücretsiz, Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları pdf indir yandex, Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları pdf oku özet, Veba Geceleri Orhan Pamuk Yapı Kredi Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button