Akademik Kitaplar

Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Pdf indir

Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Alfa Yayınları aracılığıyla çıkarılan Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Kitabı 300 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Temmuz 2014 nolu ISBN numarasına sahip Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları kitabının yazarı Frank WilczekVarolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Kitabı Pdf indir

“Evren eskiden olduğu şey değildir, göründüğü şey de değildir.”

Kundera’nın Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği’nin bilimsel versiyonu olan bu kitapta Wilczek, Kundera’nın yapmaya çalıştığını fizik alanına aktarıyor: Gerçekliğin derin yapısının manasına varmak ve Varlığın yalnızca dayanılabilir değil bunun yanı sıra büyüleyici görünmesini sağlamak. 2004 Nobel Fizik Ödülü sahibi Frank Wilczek, kütlenin tanımından başlayarak, kara deliklerden kuarklara kadar tüm evreni kucaklayarak varlığın kökenine inmeye çalışıyor. Evren nedir? Neden hiçbir şey olmaması yerine biz varız? Bütün bunların anlamı nedir? Evrimle “dizayn edilmiş” sinyal işleme araçlarına sahip olan bireylerin oluşturduğu dünya modelleri Evreni ne kadar anlayabiliyor? Aynı zamanda modern bir fizik tarihi içeren kitapta CERN deneyleri de yer almakta.

“21. yüzyılda parçacık fizikçileri yeni bir Darwin’in ortaya çıkıp parçacıkların kökenlerini açıklamasını bekliyor. Bu kitap yeni bir Türlerin Kökeni değil, ama şüphesiz yeni bir Beagle Yolculuğu” 

– Freeman Dyson, New York Rewiev of Books

“Harika bir kitap… Atom -altı fizikte Wilczek’ten daha yetkin birini bulmak zordur.”

–Times Higher Education Supplement

Etiketler: Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Pdf oku , Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları Pdf kitap indir, Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları pdf oku ücretsiz, Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları kitap indir ücretsiz, Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları pdf indir yandex, Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları pdf oku özet, Varolmanın Hafifliği Frank Wilczek Alfa Yayınları kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button