Edebiyat Kitapları

Vadideki Zambak Honore de Balzac Pdf indir

Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla çıkarılan Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı 328 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları kitabı 12.50×20.50 cm‘dir. Mayıs 2021 nolu ISBN numarasına sahip Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları kitabının yazarı Honore de BalzacVadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Vadideki Zambak Honore de Balzac İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı Pdf indir

Honore de Balzac (1799-1850): 19. yy Fransız edebiyatının büyük ismi. Edebi kariyerine oyun yazarak başladı.

Lakin aldığı eleştiriler neticesinde romana yöneldi. Yirmi yılda 85 romanı bitirdi, öldüğünde arkasında 50 roman taslağı bıraktı. 1830 senesinde kurmaca eserlerini Dante’nin İlahi Komedya’sına atıfla İnsanlık Komedyası başlığı altında topladı. Bir kısmı zamanla edebiyatın arketiplerine dönüşen 2000’i aşkın karakter yarattı, tüm bu karakterleri önyargıdan uzak analitik bir yaklaşımla, toplumsal sınıfından yalıtmaksızın ele aldı. Romana kazandırdığı toplumsal ve gerçekçi çerçeve ona gerçekçi romanın kurucusu unvanını kazandırdı.

İnsanlık Komedyası’nın Töre İncelemesi ayağında Taşra Yaşamından Sahneler başlığı altında bulunan Vadideki Zambak 1836 senesinde yayımlandı. Roman, gençlikten yetişkinliğe uzanan yolu, evli bir kadına duyduğu aşkla kateden Felix’in öyküsünü anlatıyor.

 

Related Articles

Back to top button