Bilgisayar Kitapları

Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Pdf indir

Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hayykitap aracılığıyla çıkarılan Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Kitabı 160 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap kitabı 15.50×23.00 cm‘dir. Ağustos 2020 nolu ISBN numarasına sahip Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap kitabının yazarı Vahap ErenUygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap PDF indirebilirsiniz. 

Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Kitabı Pdf indir

“Her geçen gün daha fazla online cihazın hayatlarımıza girmesi siber riskleri de bununla birlikte getiriyor. İnternet kullanımı; bilgisayar, laptop ve tabletlerden kapalı devre televizyon sistemlerine, kameralara, medikal ekipmanlara, ev ekosistemlerine ve otonom endüstrilere doğru bir gelişme göstermiştir. Bu durum, sistemlerin güvenliğini yeterince sağlayamazsak acemi kullanıcıların daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Bizlerin bu hususta uzmanlığımızı geliştirerek, noksanlıkleri telafi etmemiz gerekmektedir. Oluşabilecek zararları en aza indirmek ve hafifletebilmek için siber savaşçılara ihtiyacımız mevcuttur.

Böyle bir uzmanlık ve beceri yalnızca deneyim ve uygulama ile olabilecek olabilir. CTF yani Capture The Flag (Bilgisayar Güvenliği Yarışmaları) siber güvenlik ile alakalı bir dizi beceriyi öğrenmek ve bunun bunun yanında bunları geliştirmek için fırsatlar sağlamaktadır.

Capture The Flag, üç farklı formda gerçekleştirilen bir çeşit bilgisayar güvenliği yarışmasıdır. Bunlar; saldırı/savunma, donanım mücadelesi ve risktir. Saldırı/savunma formunda bir takımın kendi sistemini, saldıran bir diğer sistemden koruması gerekmektedir. Donanım mücadelesi sisteminde, takıma güvenliği aşmaları/atlatmaları için bilinmeyen bir donanım verilmektedir. Risk karşılaşmasında ise bir takımın belirli bir zaman diliminde bir dizi zorlukla yüzleşmeleri gerekmektedir.”
Raj Chandel

Siber güvenlik ve sızma testi alanında yeterli profesyonelliğin kazanılması için muhakkak uygulamalı eğitimler ve laboratuvar ortamının olması gerekiyor. Teknik bir alan olmasından dolayı teorik verilen eğitimler, yeterli kabiliyette insan kaynağının oluşmasında yetersiz kalıyor. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilmiş ofansif atakları kitabımıza aktararak okurların maksimum düzeyde bilgiye ulaşmasını sağlamayı amaçladık. Teknik kabiliyetinizi geliştireceğiniz ve çeşitli emsallarin nasıl çözüleceğini öğreneceğiniz bir kaynak oluşturduk.

Etiketler: Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Pdf oku , Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap Pdf kitap indir, Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap pdf oku ücretsiz, Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap kitap indir ücretsiz, Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap pdf indir yandex, Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap pdf oku özet, Uygulamalı Siber Güvenlik ve Sızma Testi Eğitimleri Vahap Eren Hayykitap kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button