Edebiyat Kitapları

Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı Pdf indir

Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Günışığı Kitaplığı aracılığıyla çıkarılan Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı Kitabı 231 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 12.00×18.00 cm baskı ile çıkan Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı kitabı Eylül 2019‘dir. 9789756227183 nolu ISBN numarasına sahip Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı kitabının yazarı Pakize ÖzcanÜstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı PDF indirebilirsiniz. 

Üstüme Kar Yağıyor Pakize Özcan Günışığı Kitaplığı Kitabı Pdf indir

Okuldan alınıp evlenmeye zorlanan on binlerce genç kızın çığlığını taşıyan bir roman!

Küçük bir Anadolu kasabasında yaşayan Asuman, kendi yaşamıyla alakalı hemen hiçbir hususta söz sahibi olmayan, aile ve çevre baskısı altında yaşayan bir genç kızdır. Ailesi, onun liseye devam etmesi yerine, uygun gördükleri biriyle evlenmesini ister. Delikanlının birinden mektup aldığı gerekçesiyle evden uzaklaştırılan Asuman, köydeki teyzesinin yanına gönderilir. İstanbulda yaşayan kuzenleri de yaz tatili için oradadır. Başarılı bir iş yaşamı planlayan Nurcanla ve üniversite tezini hazırlayan ağabeyi Cengizle geçirdiği günler, genç kızın, yaşamını ciddi biçimde sorgulamasına neden olmaktadır. Lakin, ailesi onun iyi bir evlilik yapması için ilk adımları atmıştır bile!..

Öğretmenlik senelerında Anadolunun farklı bölgelerinde sürdürdüğü yaşamından renkleri kitaplarına ustalıkla taşıyan Pakize Özcandan hem aile hem çevre baskısı altında yetişen bir genç kızın yaşama tutunma mücadelesini, gerçekçi bir bakış açısıyla anlatan bir roman. Genç kızlığa adım attığı için eğitim hayatına devam edemeyip, evlenmeye zorlanan çok sayıda genç kızın çığlığını okurun yüreğine ulaştırabilen bu kitap, Özcanın çok bi hayli beğeni alan ikinci gençlik romanı.

 

Related Articles

Back to top button