Biyografi Kitapları

Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan PDF indir

Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan, pdf kitap bölümümüzde 2016 senesinde kaleme alınan Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan kitabını sizlerle paylaştık. Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan kitabının detayları..

Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan – Özeti

Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) –  Murat Akan

Üst Akıl (Derin İktidarın Küresel Efendileri) – Murat Akan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2016
Eklenme: Nisan 4th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 497
Yazar: Murat Akan
566

Elinizdeki bu pdf kitap, Türk/İslam coğrafyası üzerinde iki asırdan beri yürütülen küresel operasyonları belgeleri ve emsallariyle deşifre ediyor.

Kitap, Tanzimat’tan günümüze kadar yaşanan önemli siyasi hadiselerin fotoğraf karelerini birleştirerek gizli tutulan’bütünü’gözler önüne sererken; birbirinden bağımsızmış gibi görünen tarihî hadiselerin, aslında birbirleriyle ne kadar ilişkili olduğunu siz okuyucuların dikkatine sunuyor.

Kitapta;’eğitim kılıfı altında örgütlenerek yetiştirdiği yöneticilerle Osmanlı ve Türkiye’ye operasyon çeken “Alliance Israelite Üniverselle” teşkilatının karanlık yüzü, Osmanlı coğrafyasına “şarkiyatçı” adı altında gelip casusluk yapan küresel efendiler, 1. Dünya Savaşı’nı yedi yıl önceden bilen Parvus Efendi’nin Türkiye operasyonu, Üst Aklın kara para imparatorluğu Oppenheim tefecilik şifrketinın Osmanlı üzerindeki gizli faaliyetleri, ingiliz casusu ve sahte derviş Arminius Vambery’nin Orta Asya seyahatinin bilinmeyen nedenleri, 31 Mart Vaka’sı ile Gezi İsyanı içindeki tarihi benzerlikler, Osmanlı’da ilk derin devleti kuran İngiliz Büyükelçisi Lord Stratford Canning’in Osmanlı üzerinde çevirdiği dolaplar, Ortadoğu’daki vekalet savaşlarının perde arkası, Irak ve Suriye’nin parçalanma planlarını 34 yıl önce raporlaştıran İsrailli diplomatın olağanüstü kehanetleri,

Türkiye’nin neden bir”Sivil Anayasa” yapamadığı ve Üst Aklın RecepTayyip Erdoğan operasyonu gibi bir solukta okuyabileceğiniz enteresan konular yer alıyor.

Özet

Şüphesiz bugünün Türkiye’sinde yaşanan iktidar savaşını anlamanın yolu, tarihin derinliklerine inebilmekten geçiyor. Çünkü tarih tekerrürden ibarettir. Tanzimat sonrasını ve özellikle Sultan Abdülhamid dönemini tahlil etmeden, günümüz siyasi meselelerini anlamlan­dırmak olabilecek değildir.

Zira cumhuriyet dönemine geçiş öncesi ve sonrasındaki ‘seçkin azınlığın iktidar gücünü elde etmek adına uyguladığı metotlarla, Sultan Abdülhamid zamanında uygulanan ‘derin iktidar’ savaşının metotları içinde hiçbir fark yoktur.

Dün imparatorluğu ihtişamlı günlerine döndürmek için çırpınan Sultan Abdülaziz ve Sultan Abdülhamid iktidarlarına karşı yapılan küresel operasyonlar, günümüz Türkiye’sinde Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan’a karşı da aynen uygulanmıştır.

“Üst Akıl” kavramı, her ne kadar ‘soyut’ bir söylem olarak algılansa da, aslında iki asırlık tarihsel süreç incelendiğinde bu kelimenin altının sanılandan çok daha dolu olduğuna hayretle şahit oluyoruz.

Dün, Tanzimat sonrası ‘hasta adamın iyileşip ihtişamlı günlerine geri dönmesinden korkan Batılı güçler ile Osmanh’nm parçalanmasını “vaat edilmiş topraklarda devlet kurmanın teminatı” olarak görenlerin oluşturduğu ittifak, bugün de Türkiye’nin güçlenerek İslam dünyasına yeniden önderlik etmesini önlemek için büyük bir çaba sarf etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Soy Kütüğü – Mehmet Ali Öz başlıklı kitabımızda Mustafa Kemal Atatürk’ün Soy Kütüğü ekitap indir, Mustafa Kemal Atatürk’ün Soy Kütüğü ekitap oku ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Soy Kütüğü pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button