Pdf Kitap

Uluslararası Ceza Mahkemesi – Orçun Ulusoy – PDF İndir

Uluslararası Ceza Mahkemesi – Orçun Ulusoy – PDF İndir, e-kitap bölümümüzde Uluslararası Ceza Mahkemesi – Orçun Ulusoy – PDF İndir başlığı ile kitap özetini paylaştık. Uluslararası Ceza Mahkemesi – Orçun Ulusoy – PDF İndir kitabın detayları yazımızda.. 

Uluslararası Ceza Mahkemesi – Orçun Ulusoy – PDF İndir

Orçun Ulusoy,  Uluslararası Ceza Mahkemesi, e-kitap, pdf, oku, indir, çok uluslu kurumlarda ülkeler arası anlamda çeşitli görevler yapan Ulusoy çeşitli dernek ve STK’larda yönetim kademelerinde de bulunmuştur. Yazar  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

“Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin önemini anlayabilmek için, Mahkeme’nin yetki alanına giren suçlara bakmak yeterli gelmektedir. Soykırım suçu, savaş suçları ve insanlığa karşı işlenen suçlar, dünyanın hangi bölgesinde işlenirse işlensin, ülkeler arası toplumun tamamını ilgilendiren, ülkeler arası barış ve güvenliği tehdit eden suçlardır. Dolayısıyla bu suçların faillerinin cezasız kalması, yalnızca bir kesimin değil, tüm ülkeler arası toplumun ortak sorunudur.”

İkinci Dünya Savaşı’nın sonrasında, soğuk savaş ile askıya alınan ülkeler arası bir ceza mahkemesinin kurulması düşüncesi, 1989 senesinde, Tirinidad ve Tobago Hükûmeti’nin başvurusu ile yeniden canlandı.

Uluslararası Ceza Mahkemesi PDF

Dosya Boyutu 1 MB

 

Related Articles

Back to top button