Çocuk Kitapları

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi PDF indir

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi, pdf kitap bölümümüzde Kasım 2015 senesinde kaleme alınan Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi kitabını sizlerle paylaştık. Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi kitabının detayları..

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi – Özeti

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi

Ulduz Kız’ın Kargaları – Samed Behrengi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Kasım 2015
Eklenme: Temmuz 4th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 120
Yazar: Samed Behrengi
1.578

Yıldız, havuzun başında otururken bu sorulara yanıt arıyordu. Gözü, havuzdan su içen bir kara kargaya takıldı. Kargaya kanı kaynamıştı. Tam uçmaya hazırlanan karga da son anda Yıldız’ı gördü. Onun bakışlarındaki umut ve sevgiyi sezdi. Kızı oracıkta bırakıp gidemeyeceğini anladı. 
Kargaya seslenen Yıldız:

Keşke bu pis sudan içmeseydiniz bay karga, hasta olabilirsiniz, dedi.
Beni düşündüğün için sana teşekkür ederim ufak bayan; ama iki hususta yanıldın. Birincisi; biz kargalar, suyun temizini pisini düşünmeyiz. Bulabildiğimiz sudan yararlanırız. İkincisi; ben erkek değilim. Bana Ana Karga diyebilirsin. Senin adın ne bakalım?

Yıldız.

Çok güzel bir adın var. Uzun zamandan beri buralardayım. Seni, çoğu zaman tasalı görüyorum. Hiç oynadığını da görmedim. Oyun oynamayı sevmiyorsun galiba.

Çok seviyorum ama oyun arkadaşım yok, dedi. Bir bebeğim vardı, onu da üvey anam yaktı. Oyun oynamama dayanamıyor. Daha önce yaptığım bebeklerimi de yakmıştı.

Komşu çocuklarıyla da mı oynamıyorsun?

En yakın komşumuz Yaşar. Okul açılınca Yaşar’ı da göremiyorum.
Bundan sonra oyun arkadaşın ben olabilirim, dedi.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button