Felsefe Kitapları

Türlerin Kökeni – Charles Darwin PDF indir

Türlerin Kökeni – Charles Darwin, pdf kitap bölümümüzde Kasım 2017 senesinde kaleme alınan Türlerin Kökeni – Charles Darwin kitabını sizlerle paylaştık. Türlerin Kökeni – Charles Darwin kitabının detayları..

Türlerin Kökeni – Charles Darwin – Özeti

Türlerin Kökeni – Charles Darwin

Türlerin Kökeni – Charles Darwin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Kasım 2017
Eklenme: Haziran 18th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 592
Yazar: Charles Darwin
989

Türlerin Kökeni; İnsanlığın binlerce yıllık, “Biz nereden geldik?” sorusuna ilk defa bilimsel yanıt verebilmemizi sağlayan Darwin, bilim tarihinin seyrini tamamen değiştirdi ve insan düşüncesi üzerindeki etkisi muazzam oldu.

Evrimsel biyoloji, Türlerin Kökeni’nin yayımlanmasından bu yana geçen 150 yılı aşkın süre içinde Darwin’in açtığı yoldan gelişerek geldiği noktada artık hakkıyla yüzyılın bilimi olarak anılıyor. Ve bugün evrim, yalnızca biyolojinin değil, tüm modern bilimlerin bütünleştirici harcı konumundadır. Bu harç, insanlığın geleceğinin inşasının temeline de karılacak şüphesiz.

“Yaşamı böyle anlayan ve bu gezegen çekimin değişmez yasasına göre dönüp dururken, böylesine basit bir ilk etaptan en güzel, en müthiş sayısız şekillerin türemiş ve türemekte olduğunu kavrayan bu yaşam görüşünde gerçekten yücelik mevcuttur.” (Darwin)

Herkesi bu yaşam görüşü ile tanışmaveyavet ediyoruz.

Darwin`in fikirleri üzerine inşa edilen modern evrim teorisi, bugün biyoloji biliminin temeli ve birleştirici öğesidir.

Darwin`in orijinal teorileri modern evrimsel biyolojinin temelini oluşturmakta, yaşamın çeşitliliği üzerine birleştirici bir mantıksal açıklama sağlamaktadır. Darwin`in doğa tarihine duyduğu ilgi, önce Edinburgh Üniversitesi`nde tıp, sonra Cambridge Üniversitesi`nde teoloji okurken gelişti.

Daha önce benzer fikirlerin “sapkınlık” olarak nitelendirildiğini ve bastırıldığını görmüş olduğundan, uzun süre fikirlerini en yakın dostları dışında kimseye açmadı.

Darwin´in fikirleri üzerine inşa edilen modern evrim teorisi, bugün biyoloji biliminin temeli ve birleştirici ögesidir. Evrimin gerçekleştiği olgusu Darwin hayattayken, doğal seçilim teorisinin evrimin ana açıklaması olması ise 1930´lu senelerda bilim dünyası aracılığıyla kabul görmüştür.

Darwin´in orijinal teorileri modern evrimsel biyolojinin temelini oluşturmakta, yaşamın çeşitliliği üzerine birleştirici bir mantıksal açıklama sağlamaktadır.

Daha önce benzer fikirlerin “sapkınlık“ olarak nitelendirildiğini ve bastırıldığını görmüş olduğundan, uzun süre fikirlerini en yakın dostları dışında kimseye açmadı.

Olası itirazlara en iyi biçimde yanıt verebilmek için araştırma yapmaya ve ispat toplamaya başladı.

kitabında insan evrimini ve cinsel seçilim düşüncesini inceledi

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

 

Related Articles

Back to top button