Akademik Kitaplar

Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Pdf indir

Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Kitabı 868 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Aralık 2019 nolu ISBN numarasına sahip Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı kitabının yazarı Banu Çulha ÖzbaşTürkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı PDF indirebilirsiniz. 

Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Kitabı Pdf indir

1968 senesinde ilk defa ülkemiz öğretim programlarında bulunan sosyal bilgiler dersi, sosyal bilimler alanının ürettiği bilimsel bilgileri tercih ederek nitelikli, etkin, üretken, yaratıcı ve problem çözen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ülkemizde sosyal bilgiler eğitimi incelemelerinın geçmişi çok eskiye dayanmamaktadır. 1990’ların sonunda eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırılması sürecinde sosyal bilgiler öğretmenliği programı kurulmuştur. Bu programın kuruluşuyla ülkemizde eğitim fakültelerinde sosyal bilgiler öğretmenleri yetiştirilmeye başlanmıştır. Bu zamanda sosyal bilgiler eğitimiyle alakalı bir diğer mühim gelişme ise bu alanda master ve doktora programlarının açılmasıdır. 2000’li senelerla birlikte bu alanda yapılmaya başlanan master ve doktora tezlerinin yanında, yazılan kitap, bildiri ve makalelerle sosyal bilgiler eğitimi alanında hatırı sayılır bir literatür oluşmuştur. Buna karşın, bu çalışmaların neler olduğu ve değerlendirilmesiyle alakalı ülkemizde yeterli araştırmalar bulunmamaktadır. Özellikle lisansüstü düzeyde akademik çalışma yapanlara fikir verip onları yönlendirebilecek geniş bir şekilde çalışmalar mevcut değildir. Bu çerçevede bu boşluğu doldurmak maksadıyla bu eser hazırlanmıştır.

Etiketler: Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Pdf oku , Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı Pdf kitap indir, Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı pdf oku ücretsiz, Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı kitap indir ücretsiz, Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı pdf indir yandex, Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı pdf oku özet, Türkiye’de Sosyal Bilgiler Eğitimi Araştırmaları El Kitabı kitap özeti. 

 

Related Articles

Back to top button