Tarih Kitapları

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzyıllar) Pdf indir

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 568 sayfadan oluşan Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Necdet Sakaoğlu tarafından kaleme alınan Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) kitabını 9786051718262 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) pdf oku indir.

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) pdf indir

Ulusal alfabelerini, yazılı kültür birikimlerini anayurtlarında bırakan Türkler, batıya göç ederken Fars ve Arap külçeşitlerinden etkilenerek Müslümanlığı benimsediler.
11. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Türk eğitiminde İslam öğretisine dayalı süreçler yaşandı. Osmanlı asırlarında mektep ve medrese eğitimleri Arap yazısıyla gelişmeler gösterdi.
Cumhuriyetin kuruluşu senelerındaki ulusal devrim ve yeniliklerin yaşamsal atılımları, dil, eğitim ve kültür alanlarında da başarıldı. 
Önceki baskısı 2002 senesinde yapılan kapsamlı yapıt, Necdet Sakaoğlu’nun ekleme ve güncellemeleriyle yayınevimiz
için yeni baskıya hazırlandı.
Kitapta, Türk-İslam eğitimi çağından, Osmanlı mektep ve medreselerine, ilk Batılılaşma çabalarına, Milli Mücadele senelerına, Cumhuriyetin ilanını izleyen ulusal-laik eğitime,
Harf Devrimine geçişe; Atatürk’ün, İnönü’nün, Mustafa Necati’nin, Hasan-Âli Yücel’in, aydınlarımızın eğitimdeki öncülüklerine, Millet Mektebi, Köy Enstitüleri, üniversite yeniliklerine yer verilmiştir; yapıt, belgeler, grafikler, anılar ve fotoğraflarla güçlendirilmiştir. 

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) kitap özeti

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) pdf oku

Türkiye Eğitim Tarihi (11-20. Yüzseneler) Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button