Edebiyat Kitapları

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü Pdf indir

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 656 sayfadan oluşan Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mehlika Karagözoğlu Aslıyüksek tarafından kaleme alınan Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 21 cm ebatındadır. Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü kitabını 9786257449335 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü pdf oku indir.

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü pdf indir

Okuma kültürünün topluma kazandırılması, kuvvetli bir eğitim sistemi, iyi kütüphaneler ve toplumsal bir bilinç ile olabilecek olabilir. Bu bilinci kazandıracak en etkili araçlardan biri edebiyattır. Sözü, duyguyu ve düşünceyi kullanması ile geçmişten bugüne kültür aktarımının en yüce araçlarından birisi olan edebiyatın toplumu yönlendirici bir gücü mevcuttur.
 
Hem edebiyatın bu etkileyici gücünü okuma kültürü kazandırma süreçlerinde değerlendirebilmek, hem de Türk edebiyatının yazar ve şairlerinin gözünde kitap, kütüphane ve okuma kültürünün nasıl şekillendiğinin resmini çizmek gayesi ile bir araya getirilen bu çalışma, edebiyatımızın zengin birikimini farklı disiplinlerin bilimsel yaklaşımları ile ele almaktadır.
 
Kitap, kütüphane ve okuma kültürünün Türk edebiyatının yazılı birikimine yansımalarını, disiplinlerarası bir yaklaşımla; dönemler, türler, mecralar, isimler ve eserler ekseninde birbirinden kıymetli yazılar ile inceleyen bu kitap, okuma kültürü literatürüne edebiyat odaklı bir katkı sunmak ve okuma kültürü konusunu bilimsel olarak gündemde tutmak amaçlarını da taşımaktadır.

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü kitap özeti

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü pdf oku

Türk Edebiyatında Kitap, Kütüphane ve Okuma Kültürü Pdf indir

 

Related Articles

Back to top button