Akademik Kitaplar

Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Pdf indir

Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Kitabı 204 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Haziran 2020 nolu ISBN numarasına sahip Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji kitabının yazarı Gökhan ÖzcanTüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji PDF indirebilirsiniz. 

Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Kitabı Pdf indir

Değişen her şey gibi insan ve insanı anlamaya yönelik çabalar da zaman içinde değişim göstermektedir. Psikoloji incelemeleri da zaman içinde insana dair odaklandığı konuları çeşitlendirmiş ve insanı anlama gayreti bu değişim içinde alanı daha zengin hâle getirmiştir. Aslını söylemek gerekirse dünya savaşları, devrimler, reformlar, kaoslar, salgınlar vs. belki de pozitif psikolojinin doğum sancılarıydı. Milenyumla birlikte, post-modern çerçeveden bakıldığında psikoloji, insanın kuvvetli yanına artık daha çok odaklanmaya başlamıştır. Böylelikle, hâlen gizemleri çözülmemiş birden çok yönü olan insanlığa bakış açımızda da değişimler kaçınılmaz olmuştur.

Epikuros, ‘‘Evrende her şey insan için haz objesidir. Lakin erdemle gelen bilgi arttıkça haz da artar. Bu nedenle yönelim hazza değil bilgiye olmalıdır.’’ demiş ve bilgiye yönelme motivasyonumuzda insanlığa çoğu zaman klavuzluk etmiştir. Bir miktar bu anlayıştan hareketle de doğan bu kitap, üzerinde hemen hemen çeyrek asırdır çalışılan pozitif psikoloji kavramlarını bir arada vermeyi amaçlamıştır. Kitabın yazım aşamasında dikkate alınan bir diğer kıstas, alanda konuyla alakalı çalışan uzman kişilerın ihtiyaçları olmuştur. Pozitif psikoloji alanının çerçevesini anlamak, hâlen geliştirilmeye devam eden kavramların arka planlarını keşfetmek adına yararlı bir kitap olduğunu düşünüyoruz. Alanda bu bağlamdaki konularla çalışan araştırmacılara ve dersleri kapsamı içinde pozitif psikoloji literatürüne değinen eğitimcilere yararlı bir kaynak olması temennisiyle…

Etiketler: Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Pdf oku , Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji Pdf kitap indir, Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji pdf oku ücretsiz, Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji kitap indir ücretsiz, Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji pdf indir yandex, Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji pdf oku özet, Tüm Kavram ve Yaklaşımlarıyla Pozitif Psikoloji kitap özeti. 

 

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button